Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě nového PC (web, filmy-blu-ray, solidworks) + TV LCD do 19tisíc

Zdravím,

Chtěl bych požádat o pomoc při koupi nového pc, protože můj noťas už má po šesti letech svoje za sebou.

Rozhodl jsem se koupit pc a k tomu televizi místo monitoru. Televizi totiž chci taky, takže ušetřím za monitor. Pokud máte zkušenosti piště.

Televizi jsem vybral 32” s cenou něco přes sedm tisíc (LG 32LK450 nebo Samsung LE32D550) a vás bych rád požádal o radu ohledně pc tak za 12000Kč

Moje požadavky jsou:

- web (facebook, youtube atd.) -

- catia, solidworks (Podotýkám, že v těch programech na něm nehodlám dlouhodobě pracovat. Toho si užiju dost v práci. Jen bych potřeboval abych si tam mohl občas něco vymodelovat nebo vyzkoušet.)

- filmy ( je obvyklé mít v PC blu-ray a použivat to na přehrávání filmů z tohoto média? Trochu jsem to hledal a v týhle cenový relaci jsem nic moc nenašel)

- hry (Hry nehraju ale kdyby to bylo možný v týhle cenový relaci, tak bych uvítal kdybych si na tom občas mohl zahrát hry jako fifa a nhl)

- tichý chod (bude ve stejný místnosti kde budem spát, tak aby nebyl moc hlučný když bych třeba něco stahoval.

Obecně jestli by jste mi mohli ještě poradit jestli je lepší si koupit už komplet sestavu nebo si to nechat sestavit, třeba u czc.

Díky

pokial bude priorita solidworks bez toho blu-ray,na solidworks stačí aj ati fireMV karta-cenové rozpätie u nich je cca 2400-4200 cz korún podla typu-certifikované ovládače pre CAD/CAM/CAE má,takže miesto na šetrenie tu je/môže sa dať výkonejší ostatný hardware v zostave/ a na domáce práce-dokončovanie,predpríprava nejakých projektov,ktoré sa dokončia následne na finálnom pc v práci plne dostačuje

Díky M.Pole,

Ta cena by se dala i překousnout. Jen pár doplňujících otázek. Včera jsem hledal různě na internetu a setkal jsem se s názory, že profi g.karta není nutná pokud to má člověk jen na zkoušení (učení). Myslím tím modelování, né práce s rozsáhlými sestavami. Pro přiblížení vám popíši moji situaci. Poslední dva roky jsem dělal v práci s Catii a teď nastupuju do nové, kde budu dělat v Solidworksu. Tyhle 3-Dčka jsou principialně podobný ale prostě bych chtěl mít doma stroj na kterým si budu moct v klidu vyzkoušet některý věci z práce a tím co nejvíc zkrátit adaptaci na nový software. Námám v plánu pracovat v Solidworksu doma nějak dlouhodobě. Toho budu mít určitě dost z práce. Co se týče náročnosti práce ještě nemám úplnou představu ale firma se zabývá herními otázkámi pro všechny věkové skupiny (dětské hřiště,fitness, multifunkční sportoviště atd.)

Půjde na téhle sestavě nejnovější fifa? Jasně, že myslím na horší detaily.
Výstup do TV by byl přes DVI a zvuk bych musel vést samostatně?
A ještě poslední otázka ohledně skříně. Já vím, že je to jen vzhledová záležitost ale rád bych měl možnost výběru, když mi to bude stát v obýváku. Čím je tento výběr omezen? Šlo by, že bych sem nějaký dal a vy by jste mi je schválil.

Děkuji

Takže, ten grafický SW vyžaduje/je doporučena prof. karta.
(jak dalece by se srovnal s herní g.kartou nevím)
Určitě ta karta hry zvládá, asi ne ty nejnáročnější, ale mezi ně Fifa nepatří.
Připojení k TV -
(DisplayPortem se připojí televize vybavené konektorem HDMI, přenesen bude obraz i zvuk)
Skříň, není to otázka jen vzhledu, ale hlavně schopností co možná "dokonalé" výměny luftu, utlumení hluku a vybírací.
(pokud si skříň vybereš sám, není problém jí posoudit)

Alfou problém nemám, tedy alespoň dodávkou dílů, vždy to je korektně.
(ani o sestavování jsem neslyšel o problémech, ovšem vlastní zkušenost není, neboť si vystačím se stavením sám)
Jinak ne co je zdarma, je vždy zdarma, cena práce může být skrytá a to v dražších dílech.