Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kvíz II - poznejte operační systém

Protože Windows kvíz jste zvládli http://pc.poradna.net/question/view/41387-kviz-pozn ejte-verzi-windows je tady slibované těžší druhé kolo tentokráte bez Windows :-). Budou pouze čtyři screenshoty, na každém je nějaký operační systém - zkuste uhádnout o jaký se jedná. Jsou to rozšířené OS s desetitisíci licencemi po celém světě, tedy nic obskurního neznámého - žádný XYZ OS. Nehledejte ani mezi tučňáky.
Chytáky tentokrát žádné nehledejte, je to těžké i tak. Pokud to bude těžké příliš, budou přibývat hinty.

Oranžové pruhy jsou na screenshotech proto, aby nestačilo ze screenshotů název jen opsat :-)

[oskviz4vp0.png]

č. 1 - speciální bonusový bod je za název kancelářského balíku, jenž je spuštěn

[oskviz3rm2.png]

č.2 - tak tohle je přímo antikvízový screenshot :-) Ale schválně...

[oskviz2tk0.png]

č.3 - pokud k názvu OS doplníte i název spuštěného, kdysi nejrozšířenějšího mail klienta vůbec máte další bonusový bod...

[oskviz1gr4.png]

č.4 - Hint: jako správnou odpověď uznám i jak se jmenuje tento OS v současnosti...

To, co jsem nahore narychlo vystrelil, vlastne ani neni nazev operacniho systemu, ale systemu, ne kterym bezi :-[ - myslel jsem OS/400 (pro obrazek cislo 1 ...ani jsem si nevsiml, ze jich je tam vic... nevadi, stejne je neznam).

Ale koukam, ze odpovedi je malo, takze i kdyz to bude blbe, tak bych mohl neco vyhrat za druhy misto!

Tak :-D

číslo 1 byl skutečně OS/400 na IBM AS/400 a kancelářský balík se skutečně jmenuje OfficeVision/400, to jste poznali úplně všichni :-)

č.2 byl skutečně VM/SP (=Virtual Machine/Systems Product) Release 6. Stačilo přeluštit textové logo

č.3 je skutečně CMS - (i když možná VM/SP i VM/CMS by byly správné odpovědi), důležíté je že kancelářská aplikace se jmenuje PROFS - Exchange/Oulook korporátní Ameriky osmdesátých let. BTW IBM PROFS - později přejmenovaný na OfficeVision - už myslím tak dva tři roky nepodporuje a furt vnucuje zákazníkům Notesy :-)

č.4 je skutečně SunOS - dnes Solaris