Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Avast mi našel vir, s kterým nejde nic udělat

Zdravím, Avast antivirus mi našel něco v souboru (Temp sigE.tmp s hrozbou Rootkit:hidden file) a nejde s tím nic udělat,dát do truhly a ani opravit. Při opravě píše že to nemůže nalézt a při přesunu do truhly že požadavek není podporován ,máte někdo zkušenost nebo radu :.( děkuji.
Změna kategorie, původně: Ostatní
Změna předmětu, původně: Prosím pomoc!!!!!!! (shark.jd) (shark.jd)

tyto offline antivir cd mám rád, už proto že sám žádný antivir nevedu a při odvirování známých je to rozumná první pomoc.

můžeš vlézt do nouzového režimu, spustit si nějaký správce úloh s podrobným výpisem odkud startují, a pozabíjet spuštění viru a jeho záznamy/asociace v registrech.

u rootkitu to tak jednoduché není, ale na něj zase stačí tyto bootovací cd, před nimi se virus neschová.

ovšem u tak debilního předmětu, kterým ses tu uvedl ("Prosím pomoc!!!!!!!") nehrozí, že bys vůbec chápal kde ten vir hledat.

brtníci mají osobní volno :)
tazatel má myslím informací dost, a jistě už sebou samým zavirovaný pc úspěšně odviroval. teď si pokuřuje v křesle s pocitem dobře vykonané práce.

nebo nabyl dojmu že při zavirování i odvirování opět selhal, a šel si to hodit. aspoň bude na světě více prostoru pro brtníky.