Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava operačného systému

Ahoj takže pred pár týždňami sa mi poškodil súborový systém a bolo mi tu poradené nech zálohujem data a dám opraviť systém. Takže som zálohova potom som urobil všetky kroky podľa návodu čo mi bol poskytnutý.

1.Obkavili sa mi možnosti nainštalovať operačný systém a konzola pre zotavenie.
2.Vybral som nainštalovať operačný systém a zobrazila sa mi tabuľka. Kedy bolo nainštalovať opraviť.
Vybral som R možnosť opraviť. Systém potom urobil revíziu operačného systému. Potom skočila hláška po reštartovaní bude inštalácia pokračovať. A následne sa reštartoval počítač a skočila hláška kliknutím na ľubovoľnú klávesu spustíte systém. Ale nevidí sa mi akosy žiadna zmena. Viete mi pomôcť?

Teraz nejde o počítač ale o notebook Acer. Urobil som všetky kroky opravy windowsu a systém stále nejde akoby mal. Postupoval som podľa dole zobrazených obrázkov:
V okamihu ako nabehla obrazovka z možnosťami zadal som enter,pokračovať.
[obr-05.png]
Nasledovala licenčná zmluva Eula,ktorú som potvrdil tlačítkom F8
Následne mi zobrazilo nainštalovaný operačný systém a možnosti nainštalovať nový operačný systém alebo opraviť stávajúci. Klikom na R som spustil opravu stávajúceho systému.
[obr-06.png]
Následne systém hodil hlášku: Revízia systému a začala kontrolovať systém. Potom skočila hláška po reštarte bude inštalácia pokračovať. A keď sa reštartoval počítač skočila len hláška po stisknutí ľubovoľnej klávesy sa spustí windovs. Preto mi,prosím,nehovorte že to mám odniesť do servisu ale poraďte prečo inštalácia nepokračovala?

V prvním kroku mačkáš Enter - Instalace systému XP a v druhém si to rozmyslíš a chceš to opravovat? Do servisu to nosit nemusíš, zavolej k tomu někoho, kdo je schopný nainstalovat OS.

Na prvej ponuke je R cestou ku konzoli zotavenia a ako píšu v článku tá nás zaujímať nebude.
Až cez Enter a potom R je cesta k oprave

to myslíš vážně?

buď víš nejlíp co se má dělat a jak se opravuje systém, pak nevím proč se tu ptáš.
nebo tomu zjevně rozumíš jak koza petrželi, a pak čti co ti tu píšou ostatní.

Teraz nejde o počítač ale o notebook Acer.

Mno, notebook je také počítač platformy IBM PC, ač je to Acer!
Obvykle notebooky mají skrytý oddíl, ze kterého lze provést obnovu > manuál sestavy.
Vzhledem k dosavadním úspěchům, který jste zatím na tomto poli dosáhl, doporučuji ten servis.

a máš určitě stejnou verzi instalačního CD, jako je nainstalovaný v počítači? Není to nějaké "obyč" OEM a ty máš v PC upravenou Aceří instalaci? Popřípadě anglickou verzi s MUI vs. národní verze Windows? atp.

Opravou Windows neopravis suborovy system. Mal by si bud upresnit ze co mas presne za problem s tym filesystemom, alebo si odzalohuj data mimo HDD a nainstaluj Win nanovo s tym ze v instalatore sformatujes disk

BTW. filesystem sa opravuje prikazom chkdsk pismenodisku: /f

Takže ako som hovoril začiatkom roka som chytil vír a ten mi poškodil systém. Na Viri.cz sme to odvírili ale súborový systém sa poškodil. To sme ešte netušili a tak mi poradili aby som nainštaloval defrag2000 a pokročilou defragmentáciou defragmentoval disk. A tu ste mi riekli že aby som opravil windovs lebo ak ide ešte horšie tak chyba môže byť v súborovom systéme.

Nikto tu vobec nevie ze jaky mas konkretne problem s tym filesystemom alebo s cim. Stale pises len "reinstalace nepomohla" ale my nevieme COMU nepomohla. Preto je jedina mozna odpoved na tvoje (ne)informacie ze sformatuj to a nainstaluj uplne nanovo.

BTW> ak opravujes system tak po restarte sa klavesa nemacka, ale neviem zhlavy naisto.