Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Konica Minolta Magicolor 2200 - výměna olejového válce

Mám výše uvedenou tiskárnu a po každém spuštění se mi objeví na displeji hláška Vyměnit olejový válec a nepustí mě to k tisknutí. Za prve by mě zajímalo, k čemu tam vůbec ten olejový válec je, a za druhé jestli se to dá nějak obejít, vyndání a zandání nepomohlo, ale nevím jestli má nějaký chip, podle kterého si pamatuje kolik už má ten válec natištěno stránek a dál prostě nefunguje, jsou na něm 3 kontakty. Děkuji za pomoc

Aha, no já neumím zrovna moc anglicky, ale z tohoto textu z fóra, na který byl odkaz výše, jsem si to tak nějak přeložil, že stačí spojit: ,,Removing the fuse and using a wire for a short circuit did the trick for the "Replace oil roller" message. Thanks for the help´´

Tak jsem měl docela kliku, našel jsem v pracovně pár starších pojistek a mezi nimi 3 100mA, to se od 80mA moc neliší, tak jsem to riskl, a s velkou radostí to načetlo nový olejový válec a hláška je ta tam, tiskárna funguje, jen to hned vyhodilo další hlášku - Vyměnit fotocitlivý válec - stejné řešení, nová pojistka a tiskárna šlape bez jediného problému :-D