Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pri Master HDD Error

Od kolegyne som dostal PC 200Mhz,1MB vga,32 ram, ze syn na nom hral nejaku hru a zrazu nejde pocitac - viac som sa nedozvedel.
Pri boote Winu pisalo hlasky ze nemoze najst Himem.sys a podobne hlasky...
Cez dos som vymazal Windowsacke subory,Program files a pod aby som ponechal pôvodne subory, napr hry,dokumenty..
I tak pisal tie hlasky ako predtym. Tak som isiel formatnut cez Partition Magic a pisalo na zaciatku ze chyba 116 na Clustri (nejaka cast disku) a az na treti krat to detekovalo normalne 3GB disk a formatlo (predtym neformatlo lebo Errory + detekovalo disk ako 40mb) a nanovo nainstalit Win98 a to iste, zase nesiel.
Subor Himem.sys zistil chybu XRS na adrese ... -> asi chyba RAM
alebo ..Neda sa zapisat do PRN

Robil som memtest na tom starom pocitaci 200MHz a predposledna kolonka Errors bola dost plna v 50% 100 000 chyb tak som PC vypol ,lebo som musel ist prec. Prisiel som domov, odpojil som ide + napajacie kable,vybral som RAMku z jedneho slotu, vlozil do druheho zapol a pocitac pri boote vypise WAIT, potom nabehne Pri master HDD Error, a 3 krat zapiska PC: T ,T.......T. skusal som prehodit "ksandy" - kable ze z CDROM na HDD ale i tak nepomohlo... nevies co mu je?

neviete ci uz je kaput disk + ram ? resp ako zistit čo je v čudu ?

jo, spustacia disketa W98 ide, partition magic ide.. z CD napr Hirens boot cd, ale programy natestovanie vela nespustim lebo skoro vsechny vyzaduju 50mb ram, cize to crashne kedze tam je 32 a este aj ta poskodena...
jo disk bol uz vela krat formatovany...
linux nesiel... konkretne slax niekde crashol,uz neviem kde

A jak vis ze je poskozena ?

Na memtest bych nespolehal, on neni az tak presny a navic v dokumentaci se doctes, ze to ze crashnou nektere sz testu nemusi nic znamenat, jde tam o to, na jakem systemu (zakladni deska + typ RAM) to zkousis.

Podle me, jestli ti nabehne disk a ukazuje spravnou velikost, notabene ho zformatujes, tak je disk v pohode. Jestli ti tam jde spustit nejaky system z CD, tak to vylucuje vse ostatni.

Takze po zformatovani disku a nainstalovani nove ciste kopie Windows 98, to nenajede ?