Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíječka na starý notebook:Nelze najít 4V.

Ahoj

Tak jsem si sehnal nabíječku z notebooku Toshiba (19V 2.4A přesně tolik kolik notes potřebuje)bez koncovky táta mi to zapojil ale problém je,že ta nabíječka má jen jeden zemnící a jeden 12V drát ten 4V tam vůbec není a bez toho to nenastartuje.Nevíte někdo jak sehnat to 4V napětí?

u vás nemáte sběrné suroviny ani kontejnery na elektroodpad

Takový notebook už dnes jenom težko seženeš.Musely by mi upadnout ruce kdybych ho měl vyhodit.

Na štítku nic není ale podle schémata toho 4 PIN DIN konektoru by to mělo být 3V

1.Německy umím jen jediné slovo.
2.Ten notebook není toshiba

Jo a ještě něco.Nevíš kde by se dala sehnat 19V 2.4A nabíječka na 4 PIN DIN?

v úvode píšeš sehnal sem notebook Toshiba.....to len poznámka na okraj.....pokial toshiba v minulosti takéto notebooky mala,pokial ich mal aj napr. dell,tak tieto spoločnosti vedia na vyžiadanie zaistiť servis/nemyslím tým len opravy/ aj pre velmi staré výrobky,napr. dell velmi ochotne poslal biosy,ovládače,upevňovacie prvky na karty,chladiče len za manipulačný poplatok a poštovné na pc z roku 1995,takže skús sa opýtať tam-dell má zastúpenie na Slovensku v Bratislave,tam rečová bariéra nehrozí....Pokial by si chcel kontaktovať nemeckú Toshibu a nevieš ani slovo po nemecky,pošli mi súkromnú správu,nieje prroblém Ti pomôcť s prekladom...

To jsi špatně pochopil.Ta nabíječka je z notebooku Toshiba to znamená že se jedná o nabíječku kterou chci nějak upravit na použití na 4PIN DIN.

použiješ tvůj nebo jiný univerzální adaptér pro notebuky, přivedeš jeho napájení do krabičky s plošákem, kde bude spínaný stabilizátor na tvé 3-4V, odběr tipneš třeba 2A, při účinnosti 90% se ti na něm ztratí 3W čili to chce chladit, výstup spolu s 19V přivedeš na konektor.

pokud se ti nechce obětovat měsíc prázdnin kvůli neužitečné blbosti, vyhoď to.

Nice antique. Still works like new.

Kdysi jsem sháněl podobný zdroj k veteránu Siemens Nixdorf PCD-3NSX a nemaje letujícího tátu, tak jsem ho koupil na aukru za tři stovky, tedy dráž, než vlastní noťas... Ale půl roku jsem musel na aukru číhat. ]:)

Hele našel jsem 12V trafo s tímto konektorem.Myslíš že by mu mohlo stačit když vyžaduje 19V?

Já myslel jako jestli by to mohlo stačit.Ten rozdíl vidím taky ale elektrikář nejsem a tak nemůžu že to nesmí být míň.Já myslel že tam může být nějaká tolerance.