Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Update BIOSu - bootování z USB?

Dobrý den všem,

mám notebook Acer Aspire 3000, kde není funkční CD/DVD mechanika a tak jsem si vytvořil bootovací USB pro reinstalaci Windows. Jenže BIOS nepodporuje bootování z USB. Pouze Floppy, HDD nebo CD-ROM.

Tak se chci zeptat, jestli schopnost notebooku bootovat z USB je dána verzí BIOSu (pomůže upgrade) nebo je to závislé na něčem jiném (čili mám smůlu).

Za odpovědi předem děkuji.

Jina moje rada : zeptej se pribuznych a kamaradu, jestli nemaji take NTB a jestli v nem nemaji funkcni DVD.
Pokud ano, muzes ji vyndat a zkusit ve svem NTB a pak ji druhy den vratit

No, do téhle mašiny se už v podstatě nevyplatí nic nového kupovat, už to není žádný mladík. Nikomu nebudu rozebírat jejich notebooky, při mém štěstí bych jim z toho udělal disketovku.

Měl jsem dvě varianty, reinstal z USB nebo to prostě budu muset pouze vyčistit od nepořádku, co předchozí majitel na tomhle notebooku spáchal. :-)

skús pozrieť na stránky výrobcu,možno že existuje upgrade biosu,ktorý umožní boot z usb zariadení-táto schopnosť je záležitosť biosu,pokial má čipset implementovaný usb radič a vie pracovať s usb zariadeniami,jediné,čo mu môže zabrániť boot z usb je práve bios,inak je tomu v prípade,že výrobca zákl.dosky v notebooku implementuje nejaký prídavný radič,cez ktorý zapojí napr. aj expresscard/pcmcia radič,čítačku pamäťových kariet,vtedy nemusí mať takýto prídavný radič schopnosť bootovať z usb zariadení,takže tu je aj hardwarová prekážka,nielen neimplementovaná podpora boot usb v biose...

Takže jsem zkusil vypnout PC, zasunout USB a zapnout PC. USB začala blikat, ale bootovat z ní se nezačalo. Tak jsem to zase vypnul, zasunul USB a při najíždění BIOSu jsem kouknul do Boot Menu a možnost USB HDD nebo něco podobného tam taky nebylo.

Co se týče upgrade BIOSu, tak jsem koukal na net a přes Everest zjistil, jako mám verzi a zjistil jsem, že je to ta poslední, co vyšla, takže asi mám smolík...

Takže na stolním PC to nabootuje a v BIOSu jsou opravdu jen tyhle tři položky: Floppy, CD-ROM, HDD, takže zkusím rozdělit disk na dva party a při zapnutém PC "nějak" nainstalovat na ten druhý oddíl Widle. A pak zformátuju ten druhý oddíl. To zas budou nervy a vykuřených cígár :-/

Ahoj všem, sice je téma staré,ale snad pomohu někomu dalšímu. Bootovat z flash usb jde. Musíte si najet F2 do bios a rozkliknout entrem HDD drive a ukáže se i USB . Nastavte USB BOOT DISK jako primární a vesele bootujete z flash disku. Hledal jsem řešení po netu a najednou je to vyřešené. CD mechanika je minulostí. :)
Přeji všem příjemné bootování OS ;)