Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno XP alebo Win7 ?

Kamos mi doniesol notebook Sony Vaio (Core 2 Duo T7250 2.0GHz, 2 GB RAM, 200 GB HDD...), ktory ma Vistu Home Premium a tento operacny system ide straaasne pomaly. Skusili sme ju uz aj nanovo nainstalovat, ale stale sa to pomerne vlecie aj cista instalacia. Takze chce nieco ine - najlepsie Windows 7, ale ak by tam bolo riziko ze pojde na danom procesore a RAMke pomaly, tak by sa uspokojil aj s XP. Co radite, dat tam XP, alebo tam pojde svizne aj Win 7. Pouzitie pocitaca - internet, emaily, kancelarske veci, filmy, nic nejak extra narocne...

Vdaka za rady.

Windows 7 je přibližně stejně náročnej jako windows xp možná o trošku víc. Ale podle parametrů tvého ntb bych doporučil windows 7. Určitě to bude daleko optimalizovanější, než s vistou. Na mojem notebooku jak jsem ho koupil byla taky vista a nehorázně se mi to chvílemi sekalo. Od doby co mám win 7.. Párada. Takže bych zvolil windows 7.

Mám podobně výkonný notebook (AMD Turion X2 2,2 Ghz, 2 GB RAM, původně 320 GB HDD). Používal jsem XP i 7 a nepozoroval jsem nějaký větší rozdíl. Nejužší hrdlo je 2,5 palcový HDD. Po výměně za SSD rychlost reakce systému raketově stoupla (a klesla spotřeba).