Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Politá klávesnice mobilu

Včera jsem nedobrovolně otestoval voděodolnost mobilu Siemens ME75.
Mel jsem ho na zemi vedle postele a na posteli byla láhev s pitím. Inu ta flaška se převrhla na zem a vylila se, a trošku té vody (odhadem 5 polévkových lžic) vody se šťávou se vylilo přímo na tlačítka a i na displej a sluchátko. mezi tlačítkama bylo celkem dost vody, ale podařilo se mi to aspoň nějak dostat ven a to tak že jsem to ústy vysál. No ale i tak mám obavu, aby se nedostala trocha vody dovnitř a vevnitřku nevznikla oxidace. Každopádně mobil celou dobu fungoval a dokonce i klávesnice fungovala v naprostém pořádku.
Asi to během pár dnů zkusím rozebrat a podívat se, jestli tam není oxidace, případně to vyčistit, ať vím na čem jsem, jestli záruka ještě trvá nebo jsem o ní přišel.

Myslíte, že se mu mohlo něco stát?
Výrobce píše že má zvýšenou odolnost proti stříkající vodě tak nevím nevím. Každopádně dle testů na internetu vydrží i hození do kýble s vodou.

Je to tak čtrnáct dní, co jsem omylem namočil T610 do "Bílé houby", tj. bílé víno + cola. Okamžitě jsem ji vytáhl, rovněž vysál, vypl, vyndal baterii a ráno zkusil - no běžela. A běží, akorát se na displeji objevilo asi deset žlutých, vadných bodů. Tipuju, že je to následek této nehody a doufám, že to neodnese bodů více...

Po několika testech a zkouškách na mém přístroji, společně s poznatky na této stránce:
018553.htm jsem dospěl k názoru, že v případě tohoto přístroje se není v případě polití vodou téměř netřeba ničeho obávat.
Tento mobil je tak utěsněn, že bych pomalu s klidným svědomím ponořil horní část přístroje na pár sekund do sklenky s vodou bez obav o ztrátu záruky a poškození přístroje. Dolní část je už bohužel utěsněná hůře a tam už bych podobné experimenty nedoporučoval.

Píšu to tu jako konečný poznatek, a definitivní odpvoěď. Možná někdo někdy bude mít podobný problém s podobným přístrojem a tato odpověď ho může uklidnit.