Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dve zvukove karty v jednom PC

Mam na PC dve zvukove karty, jedna je PCI Zoltrix 5.1 chip CMI8738 a ikdyz recenze nic moc, tak me hraje s neorigialnima ovladacema nadocekavani dobre. Druha je onboard chip CMI9738, coz je velmi podobne te PCI. Tuto druhou zvukovku jsem nepotreboval a tak jsem ji v BIOSu zakazal. Jenomze ted potrebuju k PC pripojit mikrofon a vstup na mikrofon je na PCI zvukovce opravdu spatny, sumi to a hlas je velmi zkresleny a i na maximalni hlasitost velmi slaby. Mikrofonem to neni, ten je odzkousen na PC se Soundblasterem, kde reprodukoval hlas dobre.

Dotaz je, zda kdybych povolil onboard zvukovku v BIOSU, zda je mozne hrat na PCI zvukovku a mikrofon pripojit na onboard zvukovku ?

(Zvukovku na PC menit nehodlam, protoze do toho nechci investovat a navic nove SoundBlastery nemaji gameport, ktery ja potrebuji.)

Tak jsem to vyzkousel a vysledek je stejne tristni jako na PCI zvukove karte. Zajimalo by me, zda nekdo pouzivate mikrofon a mate v PC zvukovy chip od CMI (nejlepe CMI8738 a CMI 9739), jak vam to hraje ?

Rekl bych, ze nekde delam chybu nebo ze mam spatny mikrofon, ale na dvouch PC s obycejnyma zvukovyma kartama SoundBlaster (zadny 5.1, skutecne obycejny zvukovky) to hraje vyborne.

Mikrofon mam obycejne chrastitko, tak je taky mozny, ze ma zvukova karta nastavenou jinou uroven signalu nez treba ma SoundBlaster a ze by nejaky Headset (sluchatka + mikrofon) dopadl lepe. Jenze ja nemam moznost to odzkouset a kupovat si kvuli tomu, abych zjistil, ze mi to nepujde nic nechci.

a) je ztlumen
b) pri prehrani zvuku se zapnutym boostem slysim hrozne sumu a v dusledku toho je hlas spise na pozadi a je spatne slysitelny, nicmene je alespon rozeznatelny. jedina zmena je v tom, ze kdyz boost neni zapnut, tak je to spis chrceni a vyslovene slovo pomalu ani nerozeznam.

Myslim, ze existuji jen dve moznosti :
1. zvukovky s chipy CMI maji mikrofonni vstup na hov.o a mam smulu.
2. zvukovky s chipy CMI maji horsi citlivost a kdybych si koupil lepsi mikrofon, tak se uslysim.

Takze prosim vyzkousejte, jestli mate nekdo zvukovku s CMI chipem mikrofon a dejte vedet, jak to vypada u vas. DIK.

b) zkousel jsem, nepomohlo.

c) mam mikrofon pripnuty na mikrofonovy vstup, dam test zarizeni v ovladacich panelech - "zvuky a multimedia" nebo to zkousim pres zaznam zvuku. Webovou kameru nemam a po pravde jsem to co jsi napsal nepochopil, muzes to nejak rozsirit ?

Predem se omlouvam, ze zase otravuju s tim samym, ale na posledni dotaz jsem nedostal odpoved (asi zapadnul), takze se ptam znovu :

Mohl by jste nekdo kdo mate v PC zvukovku nebo zvukovy chip CMI odzkouset, zda vam hraje mikrofon, jak moc hraje kvalitne, na jakem mikrofonu ?

A nerikejte, ze mate vsichni Soundblastery.

Mikrofon mi hraje.

Konkretne mam Headset (sluchatka + mikrofon) na te onboard zvukovce CMI9739.

Docilil jsem toho funkci "Mikrofon Boost", kterou jsem povolil ve windows v nastaveni zvuku - upresnit.

Po te co jsem vypnul tuto funkci v ovladaci zvukove karty (Xara3D) a zapnul ji ve windowsich, tak v mikrofonu prestalo sumet a ja mohu nahravat a slysim se. Zvuk neni nikterak silny ale slysim se, tak myslim, ze na nejakou hlasovou komunikaci + voice IP by to melo byt v pohode.

Takze kdyby jste to nekdo resili, tak nepovolovat boost v ovladaci ale povolit ho ve windows a melo by to chodit.

Ale radeji si koupit poradnou zvukovku nez tyhle orezavatka od CMI. Ja bych to udelal taky, ale oni Soundblastery uz na sobe nemaji gameport a ten ja potrebuju na joystick.