Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový zdroj,stará deska (-5V??)

Zdravim,
mam starou desku ještě s ISA slotem a koupil jsem nový zdroj (product.jsp). Problém nastal nyní hned po jeho zapojení- při postu se vypíše na obrazovce že je tam nějaka chyba- kouknu v biosu do hardware monitor a zjistim že na vetev -5V mi jde -6,14V ale podle specifikace tento zdroj -5V vůbec nemá a teď jsem zjistil že deska by to měla vyžadovat páč -5V bylo kvůli ISA (který nepoužívám). A teď jsem dal ignoraci monitoru na -5V a počítač normálně nabootuje a zajímalo by mě zda se něco může s deskou,potažmo zdrojem stát pokud to takhle nechám. Je to pc zapnuté nonstop takže bych nerad vyhořel nebo tak....
Předem moc dík

Pokial mi pamat siaha -5V sa na nic nepouzivalo, to sice neznamena ze to na nic nepouziva ani tvoja doska, to ja neviem (nie som telepat), ale ak vsetko funguje tak nevidim problem.
Ak sa jedna o nejaky HW s neskutocnou historickou hodnotou ktory nechces odpalit, tak si k tomu kup zdroj ktory ma aj -5V (neviem sice kde, ale nejaky starsi ATX1.1 sa pokus zohnat)

Inac netusim v com mas problem aj keby sa odpalil nejaky stray crep tak to mozes mat na haku, bazary su takychto crepov plne.

P.S. Inac keby si strasne velmi chcel, -5V si mozes vyrobit z -12V negativnym stabilizatorom (7905, resp. 79L05 ak max. odber je menej ako 0.1A, to by malo stacit, max odber -12V je aj tak definovany max. 0.3A). Som si ale takmer isty ze tvoja doska ani ziadna ina dnes fungujuca doska -5V nepotrebuje...
P.S.2. preco na stray crep kupujes novy zdroj?

Jo dík....
udělal jsem to teď tak že jsem si prohodil zdroj s bráchou, který ač specifikace 2.0 větev -5V má a je to zdroj LC, cemuž věřim víc než EC který 5V celkem běžně má
ad P.S.2 novej zdroj tam dávám páč ten původní odešel, naštěstí nic s nim.
A k odpálení pc- nejde mi ani tak o pc jako spíše o data na něm uložená (sice nejdůležitější zálohovaná) ale nerad bych o ty disky přišel ;-)