Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Necakane tuhnutie PC kvoli HW ale ktoremu?

Cavte vsetci, mam problem s PC, a to ten, ze mi z casu na cas (denne max 2. krat) necakane a zjavne "bezdovodne" zatuhne tym sposobom, ze ked pocuvam hudbu v kuse loop-uje 1 sekundu z pesnicky, na nic nereaguje ani CTRL+ ALT+ Del, pomoze len tvrdy restart, potom ide zas v pohode, kym znova nezatuhne.

Tieto tuhnutia sa neviazu k ziadnej udalosti ako prilisne vytazenie CPU, pouzivanie urciteho programu ani nic podobne. Skusil som aj format a nasledny install WinXP Professional SP2, potom to skusili aj v servise, kde tiez nevedeli zistit v com je problem. Cely komp bol rozobraty a znova dany dokopy, ale aj tak nic.

V servise povedali, ze mi odchadza zakladna doska, a ze takuto na SDramky uz novu nedostanem. Tu sa vsak casto uvadza ako zdroj problemu napajaci zdroj. Tak neviem a nechcem experimentovat pokus-omyl, nemam na to peniaze, musim vediet presne, ktory HW odchadza, nemam peniaze nazvys.:.(

Preto sa obraciam na Vas, poradte mi prosim v com je problem, ktory komponent robi problemy a za aky podobny vykonom aj cenou ho mozem vymenit, popripade diagnosticke nastroje, ktore by mi pomohli, alebo nejaky servis, kde to zvladnu, ale to v krajnom pripade. Klasicky dakujem kazdemu, kto sa ozve;-).

Moja zostava (a nesmejte sa:-/):
Intel Celeron 1.7GHz, 768MB SDRam, PCCHips M950, GeForce4 MX 440, Maxtor HDD 40GB.

necakane a zjavne "bezdovodne" zatuhne tym sposobom, ze ked pocuvam hudbu

Jaký přehráč používáš?Je to hudba z počítače nebo z netu?
Předpokládám,že máš firewal a víš co se ti cpe na net.
Vypadá to jako automatická aktualizace nějakého programu.
Nebo hledání textu ve WinMediaPlayeru.
Nevím jen hádám...:-[

mam firewall, pouzivam Winamp 5.xx. Automaticky update mam u vacsiny programov vypnuty a hudbu na nete nepocuvam. Updateuje sa mi len Adware, Spyware, samozrejme antivirus, ale tu problem nebude, lebo mi zamrzol aj tesne po cerstvej instalacii Windows XP, ked som mal nainstalovane 2-3 programy. Nepravdepodobne. ale zato sa pokukam, co sa to chce aktualizovat, dakujem.