Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Necakane tuhnutie PC kvoli HW ale ktoremu?

Cavte vsetci, mam problem s PC, a to ten, ze mi z casu na cas (denne max 2. krat) necakane a zjavne "bezdovodne" zatuhne tym sposobom, ze ked pocuvam hudbu v kuse loop-uje 1 sekundu z pesnicky, na nic nereaguje ani CTRL+ ALT+ Del, pomoze len tvrdy restart, potom ide zas v pohode, kym znova nezatuhne.

Tieto tuhnutia sa neviazu k ziadnej udalosti ako prilisne vytazenie CPU, pouzivanie urciteho programu ani nic podobne. Skusil som aj format a nasledny install WinXP Professional SP2, potom to skusili aj v servise, kde tiez nevedeli zistit v com je problem. Cely komp bol rozobraty a znova dany dokopy, ale aj tak nic.

V servise povedali, ze mi odchadza zakladna doska, a ze takuto na SDramky uz novu nedostanem. Tu sa vsak casto uvadza ako zdroj problemu napajaci zdroj. Tak neviem a nechcem experimentovat pokus-omyl, nemam na to peniaze, musim vediet presne, ktory HW odchadza, nemam peniaze nazvys.:.(

Preto sa obraciam na Vas, poradte mi prosim v com je problem, ktory komponent robi problemy a za aky podobny vykonom aj cenou ho mozem vymenit, popripade diagnosticke nastroje, ktore by mi pomohli, alebo nejaky servis, kde to zvladnu, ale to v krajnom pripade. Klasicky dakujem kazdemu, kto sa ozve;-).

Moja zostava (a nesmejte sa:-/):
Intel Celeron 1.7GHz, 768MB SDRam, PCCHips M950, GeForce4 MX 440, Maxtor HDD 40GB.

Sice ten zdroj neuvádíš, ale mě tohle na špatný, nebo odcházející zdroj nepřipadá.
Spíš bych otestoval paměti (memtest) a pokud to nebude tím, tak to holt vypadá na tu desku...

edit: Pokud jde o desky, tak v nabídce třeba tady http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Z%C3 %A1kladn%C3%AD+desky%5CSocket+478 ještě jsou. Otázka je, jak to bude "skladem". Některé jsou i s AGP... Nevyznám se ovšem ve frekvencích FSB u intelu, ale socket (478) je správný, tak by to mělo sedět...

na staré p4 se dělká jen velmi málo desek nedávno jsem to řešil a nahradil starou desku asustekem se sis chipsetem. S sdram se už nedělá nic. deska stála okolo 1000 bez daně k tomu paměť cca 500. otázka je jestli to celý nevyhodit a nevzít i nový cpu...na některých deskách od intelu ten 1,7ghz ani nepojede

to co s tím počítačem je se nedá jen tak střelit od boku. opravdu ne. můžeš zkusit doma měnit věci /grafika, zdroj/co si popůjčuješ nebo to dát do sevisu jinak asi nic. vzhledem k tomu jak to popisuješ je to docela "blbá" závada=špatně se hledá a tipuju to na desku

takto nevyjadril som sa presne a daco som vynechal, prednedavnom som mal len 256MB ram ale som si zohnal este 512MB a myslel som si, ze to sposobuje tuhnutie, Memtest som samozrejme tiez skusal s dobrym vysledkom. V servise mi hovorili, keby neboli kompatibilne tie ramky, pri instalacii WInXP by to 100% hodilo chybu, co mi potvrdil aj kamos, ale instalacia prebehla OK. takze tak, sorry za nejasnosti.

okrem prehrievania a vadneho zdroja ma uz nic ine nenapada....navyse podla suciastiek vidim ze tam mas to najlacnejsie co sa dalo asi vtedy zohnat cize nic moc kvalita.
teraz ma napadla este jedna moznost...nedochadza nahodou k poklesom napatia v sieti sem tam? to by mohlo sposobovat tuhnutie (napr zapnutie rychlovarnej konvice na rovnakom okruhu). skusit treba vsetko;o).
ja osobne by som sa ale toho zbavil a kupil nieco nove

necakane a zjavne "bezdovodne" zatuhne tym sposobom, ze ked pocuvam hudbu

Jaký přehráč používáš?Je to hudba z počítače nebo z netu?
Předpokládám,že máš firewal a víš co se ti cpe na net.
Vypadá to jako automatická aktualizace nějakého programu.
Nebo hledání textu ve WinMediaPlayeru.
Nevím jen hádám...:-[

mam firewall, pouzivam Winamp 5.xx. Automaticky update mam u vacsiny programov vypnuty a hudbu na nete nepocuvam. Updateuje sa mi len Adware, Spyware, samozrejme antivirus, ale tu problem nebude, lebo mi zamrzol aj tesne po cerstvej instalacii Windows XP, ked som mal nainstalovane 2-3 programy. Nepravdepodobne. ale zato sa pokukam, co sa to chce aktualizovat, dakujem.