Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolný restart PC

Zdravím, mám problém se svým PC. Stalo se mi asi už třikrát, že se mi počítač z ničeho nic sám zrestartoval, nemůžu za nic přijít na to, čím to je. Zkoušela jsem PC projet antivirem, ale vypadá to, že virem to není. Mám Windows XP, docela čersvě přeinstalované, tím mi to přijde zvláštnější, kdyby kdokoliv věděl, co s tím, byla bych mu moc vděčná, děkuju..

Konfigurace počítače? Service pack je? Používané programy? Antispyware používáš? Jaký používáš antivir - je aktualizovaný? Zkoušela jsi i jiný?

Restartování může být taky "zhoupnutím" proudu, u nás dneska byl taky výpadek elektřiny.

Servis pack, no nestahovala jsem ho, nejspíš ho nemám, používám Avast aktualizovaný určitě je..taky jsem si myslela, že je to proudem, ale vyplo se právě jen PC...
Konfigurace, no, takovým věcem nerozumím, můžu to v PC nějak zjistit?

zrovna dnes večer mi to počitadlo udělalo taky, trochu to svádím na bouřku a nějaké přepětí v síti. jinak abych krám rozebral, povysával, karty, ramky a konektory znovu zastrčil, v nejhorším i nějaký test memory udělal.
přece nebudu dávat osciloskop na výstup zdroje jestli má čistý nezarušený průběh 8-)

Prdlá žárovka nám dneska vyhodila v práci jistič (socialistická žárovka v klidu dosloužila bez destruktivních efektů). Po nahození jističe PC už nenaběhl, že prej nejde bootovat z HD. I zatmělo se mi před očima, při představě, co je všechno za data ve WC. BIOS disk neráčil detekovat, i usoudil jsem, že HD výpadek šťávy nepřežil. Vytáhli jsme kastli z podstolu (dávám si na ní nohy) a chtěli vyndat HD, leč ztrácel se v hromadě prachu (kryty jsou pro zhýčkané uživatele, tož je nevedeme). Po vyluxování vysavačem a vysání luxem jsme ze zoufalství vyndali a zandali xˇandy. A k nesmírnému úžasu PC najelo jak nové.