Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zbavit OpenCandy

Zdravím,

můj problém: Windows Defender pořád nachází "potenciálně škodlivý software" - Win32/OpenCandy, já ho tedy pomocí Defendera odeberu, ale on se tam objeví zase znovu. Vyzkoušel jsem i SuperAntiSpyware, ale ten ho nenašel a nesmazal. Máte někdo zkušenosti s tím, jak OpenCandy odstranit?

Děkuji.

Q: How do I uninstall OpenCandy?

A: Since OpenCandy is not installed on your computer, there is no way to uninstall it. Our installer plug-in is bundled in software installers which you may have downloaded from the internet. The plug-in runs only during the installation of the software you downloaded and does not get installed on your computer.

Hm...takže jestli to chápu dobře, tak se to spouští pouze při spouštění toho "mateřského programu", se kterým se to do kompu dostalo? Je tam slovo "installation", myslí se tím jenom instalace nebo i spouštění toho softwaru? Protože pokud jen instalace, pak mi to nedává smysl. Pokud by se to dalo vyřešit tak, že nebudu používat/smažu ten software a OpenCandy nebude škodit, pak by to bylo dobré.

Ne, nespousti. OpenCandy pouze nabizi moznost, jak nainstalovat nejaky dalsi software v ramci instalace jineho. Ty programy nejsou nijak spojene.
Ale pokud se nainstaloval nejaky OpenCandy plugin (toolbar) do prohlizece, pak samozrejme kazdym spustenium prohlizece bude toolbar kontaktovat OpenCandy a budou vznikat Cookies, ktere bude antispyware detekovat.

Zkontroloval bych doplnky v prohlizeci a zakazal OpenCandy

Princip, jak takovy bundled software funguje najdes zde:
http://pc.poradna.net/a/view/819759-nechte-si-plat it-za-instalace-vlastniho-freeware

Díky za vysvětlení. V prohlížeči žádný dodatečný toolbar není a v doplňcích nic zvláštního taky ne.

Kde mám ten OpenCandy zakázat - to bylo myšleno pokud by se vyskytoval v těch doplňcích?

Ještě jsem zkusil MalwareBytes ale nic mi to nenašlo. A Windows Defender furt hlásí hrozbu OpenCandy. Napadlo mě, že se to do počítače mohlo dostat s jedním programem na konverzi audio CD do MP3, který, jak vidím, zde zcela nedávno nainstaloval otec. Ale Defender hlásí tu hrozbu, i když ten program není spuštěný...:-/