Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BW meter asi nepracuje spravne, iny soft na meranie a statistiku stiahnutych dat

vysvetlim situaciu : na NTB mam bezdratovy internet s datovym limitom a teda chcem pouzivat nejaky program, ktory mi bude ratat objem dat a ukaze statistiku za den/mesiac atd...
BW meter sa mi celkom pozdava, ale mam s nim problemy. na PC mam 6 uzivatelskych kont, okrem jedneho admina su vsetky limited.
pri instalacii BW meteru som zadal, aby sa nainstaloval pre vsetkych uzivatelov a aby vsetci uzivatelia mali rovnake nastavenie+aby sa spustil po starte windows. pod uctom admin, z ktoreho sa to instalovalo ide vsetko krasne, vsetko meria. ked sa ale prihlasim pod hocijake limitovane konto, program sa so startom windows nespusti, ked ho spustim rucne, vsetky pocitadla pocitaju od nuly a program za chvilku spadne. cize tento program mi je v tejto chvili na nic, pretoze ja potrebujem merat presurfovane data vsetkych kont, nie len adminove....

viete mi poradit co s tym, resp. dat typ na iny program?
zhrniem podmienky: aby dokazal merat presurfovane data pre kazdeho uzivatela+aby vedel zobrazit suhrnnu statistiku vsetkych uctov spolu, je to mozne?

Programy co nesvedou pracovat ve víceuživatelském prostředí bych vyvěšoval na ceduli hanby a jejich programátory bych nechal máčet v koši ve Vltavě.

Bohužel konkrétně ti neporadím, to nechám na jiné, protože žádný takový "user friendly" program jsem nikdy nepoužíval. Pokud jsem potřeboval měřit přijaté/odeslané bajty (nebo cokoliv jiného) v NT systémech, vždy jsem je měřil Performance Monitorem přímo na tom interface, automaticky se mi to přes perfmon exportovalo do Excelu a natáhlo do kontingenčích tabulek a grafů Excelu...

Osobně používám program NetMon&Stat, který vytvořil můj kolega, stáhneš ho na stránkách www.matsoft.cz (nebo i na Slunečnici), jednou za čas vydává nové verze.
Ale měl jsem s ním podobný problém, jako máš ty, pod Adminem fungoval normálně, ale pod Userem nefungoval zápis statistik. Došlo mi až později, že Userové nemají právo zápisu do Program Files, takže žádné změny ani data se nemohla zapsat, takže stačilo přeinstalování přímo do kořenového adresáře, kde to frčí, tak jak má.

dakujem za odpovede. od vcera som uz vyskusal viac ako 10 programov, bohuzial vsetky pohoria po prepnuti na limitovane konto.
DU meter, BW meter a plno inych je nanic, su fajn pre admin konta....
zatial najviac vyhovuje Traffic meter, v zaznamoch ukazuje pekne dlzku aj objem dat pre kazde konto, bohuzial chybicka mala, po prepnuti na limitovane konto hlasi po starte nemoznost zapisovat udaje do All users aplic. data + app. data pod svojim kontom, navyse pri instalacii programu sa ma to pytalo, ci udelit prava do tych adresarov vsetkych uzivatelom a odsuhlasil som to...

Mam dojem ze mas tie uzivatelske ucty prilis limitovane, funguje v nich vobec nejaky program? :-)
P.S. Ak to ma ratat aj spolocnu statistiku tak si musi zapisovat niekde aj spolocne udaje, a tie predsa nemozu byt vo vetve pre prave prihlaseneho usera, ale niekde v spolocnej vetve. Ak obmedzis userov natolko ze nemozu nic len na svojom piesocku, tak ti taketo programy fungovat nebudu nikdy.

Měření přenosů dat k účtu je principielně zhovadilost, protože data se přenášejí skrz síťový interface který je přirozeně pro všechny účty společný. Proto jsou ty programy takové prasárny, protože se snaží uložit statsitiky do společného místa (aby šly tvořit souhrnné statistiky a zároveň aby šel udělat rozpad po uživatelích) a proto nechtějí používat uživatelský profil (který by byl pro ostatní účty nepřístupný).

Doporučuji vypustit možnost, že by byl vidět rozpad po uživatelích a sbírat data jen souhrnně, určitě takový program (psaný jako služba bež uživatelského rozhraní) bude existovat.

uplne by mi stacil taky program, co by mi odmeral traffic pre dane rozhranie bez rozdielu kont uzivatelov.
bohuzial pod limitovanymi kontami vacsina programov nepracuje, resp. nedokaze pocitat traffic, vid BW meter.

traffic meter sa mi podarilo rozbehat - natvrdo som pridelil plne prava k adresaru v all users/app data - neviem aky to bude mat dopad na bezpecnost :(

net meter - tiez pomohlo v Program files/Net meter pridelit kontam plne prava ....

vypada to byt vyriesene :)

takze dodatok, traffic meter vypadava z hry.....taky maly bug asi. ked zapnem NTB, pracujem a az potom don vlozim kartu, traffic meter stale tvrdi, ze rozhranie nie je aktivne...pripojenie zaloguje, ale nedokaze ratat traffic, vykazuje ho nulovy.
kdezto Netmeter pripojenie karty rozpozna a automaticky zacne pocitat traffic.
pre mna nic tragicke, ale kedze na NTB bude viac velkych BFU userov, je neludske od nich chciet, aby mysleli na to, za pred startom NTB maju mat vlozenu kartu. ...