Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový počítač na fotky, video, internet, hry (málo) a virtuální PC)

Dobrý den vespolek,

plánuju novou PC sestavu na doma – fotky, video (HD, ale možná i fullHD), internet, občas nějakou tu hru + nějakou tu virtuální stanici. Vybral jsem si komponenty a rád bych, kdybyste se k nim vyjádřili, případně navrhli lepší komponenty (nebo spíš kompatibilnější).
Cenový limit je 25000,-.

Case: BITFENIX Merc Alpha
Zdroj: Fortron FSP600-80BPN 600W
MB: MSI Z77A-G43 - Intel Z77 nebo ASUS P8Z77-V LX - Intel Z77
Procesor: Intel Core i5-3570 nebo Intel Core i5-3570K
Chladič: Arctic Cooling Freezer 13 Pro Continuous Operation nebo Arctic Cooling Freezer 13 Continuous Operation
Paměti: Kingston HyperX 16GB (4x4GB) DDR3 1600 XMP
GK: jakou? a je vůbec potřeba nějaká výkonnější? bude stačit integrovaná?
HDD 1: WD AV-GP DX - 500GB
HDD 2: WD Caviar Green RX - 2TB
DVD-RW: Lite-On iHAS124
Čtečka + USB: RaidSonic Icy Box IB-863-B, černá (nemusí být)
OS: Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM

a ještě pár otázek:
1. když neplánuju taktování ap. stačí Intel Core i5-3570?
2. paměti stačí 1600 MHZ, nebo raději rychlejší? Deska umí až 2667 MHz.
3. umí W7 Home Premium nějaké sdílení?
4. jak vyřešit bezdrátové připojení? USB nebo spíš PCI(-E)?
5. kde se dá sehnat takováhle klávesnice???
[http://pc.poradna.net/file/view/9902-750px-iso-key board-105-qwerty-uk-gif]

Monitory mám, myš a klávesnici taky... pokud někdo víte o klávesnici s normálním rozložením (viz výše), sem s ní, aktuálně používám starou Compaq, je pěkně těžká (nemám rád "papírové" klávesnice).

tak nakonec jsem objednal po drobných úpravách

BITFENIX case Shinobi Midi Tower
Seasonic SS-500ET-F3 500W, OEM
MSI Z77A-G43 - Intel Z77
Intel Core i5-3570
Arctic Cooling Freezer 13 Pro Continuous Operation
Kingston Value 16GB (4x4GB) DDR3 1333
MSI R6850-PM2D1GD5/OC, PCI-E
WD AV KX - 500GB
WD Caviar Green RX - 2TB
Lite-On iHAS124 černá, Bulk
Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM
BITFENIX Spectre, 120mm, Black

celekm: 25 750,- včetně sestavení a všech těch hezkých poplatků (ano, trochu jsem překročil rozpočet, ale protože jsem nechtěl ustoupit z vybraného, budu si muset urvat od úst několik lahváčů, žíly mi to nerve, páč lahváče moc nepiju :-))

Děkuji touchwoodovi a M-Polovi za podnětné připomínky a značím za vyřízené.