Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Na 32GB SDHC nejde vložit soubor větší jak 4GB

Dobrý den, už to asi bylo zmiňováno vícekrát..možná i tady, ale nikde jsem nedočet odpověď, která by tento problém vyřešila. Můj problém je to, že když si chci na sdhc kartu vložit napr. nějaký film (řekněme třeba 7GB) tak mi to napíše hlášku že na disku je nedostatek volného místa. Přitom na kartě je místa hafo. Karta je naformátováná na FAT 32. Ještě mám možnost kartu naformátovat na exFAT, ale to vyhodí chybovou hlášku. Taky jsem čet že na kartu FAT 32 nejde vložit soubor větší jak 4GB. Můžete mi prosím pomoct? Neexistuje např.nějakej program, kterej by to tam protlačil? Díky

Ahoj, před nedávnem jsem řešil podobný problém s flash diskem. NTFS v nabídce formátování zobrazíš tím způsobem (dělám na Win XP), že půjdeš na:
1. pravým tlačítkem na daném disku (flash, sdhc ve slotu ...), např. ve složce tento počítač, vyvoláš nabídku
2. vybereš vlastnosti
3. na kartě vybereš složku Hardware
4. najdeš v seznamu požadovaný disk
5. označíš ho (stačí na něj kliknout levým tlačítkem)
6. v pravé spodní části dané karty klikneš na Vlastnosti
7. zobrazí se Ti karta, kde klikneš na záložku zásady
8. zatrhneš nabídku Optimalizovat pro výkon (tím budeš muset sice odpojovat disk pomocí příkazu bezpečně odebrat, ale v nabídce při formátování se Ti již objevuje i NTFS)
9. potvrdíš tlačítkem OK

Přeji bezproblémové přenášení větších souborů ;-)

P.S., na Vistách či 7 by to mělo být obdobné.
Za prve si ozivil 3/4 roka stary thread, za druhe tato rada keby si cital tu uz odznela. Lock. (fleg)