Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3D film

Koupil jsem si dnes tuto televizi 50-lg-50pz950-d233533.htm
A na HDD mam film ve 3D formatu (je to v .mkv), pripojil jsem hdd, nasel film a spustil, je videt, ze bez bryli je obraz maznuty a divny, jakmile nasadim bryle, spustim rezim 3D, ale obraz se nezobrazuje jako 3D.....

Nema nekdo nejakou uzitecnou radu ? :)

Já myslím že ten film by se měl přizpůsobit taky ne? Ty MKV 3D jsou jako 2 videa v jednom kontejneru (98% na které jsem zatím narazil). Když se je snažíš spustit jako normální video, spustí se vedle sebe (SBS?). TV by to měla přežvíknout pro svou potřebu... (dát tomu ten "svůj" 3D efekt)

Mám také LG, když spustím 3D film (mám pouze half SBS), vidím obrazovku rozdělenou na dvě poloviny, na každé je obraz ostrý, jen je zúžený. Potom zvolím přehrávání ve 3D a zvolím jako zdroj půlený obraz. TV obrazy spojí a vidím film přes celou obrazovku a jakoby rozmazaný > nasadím brýle a sleduji pěkné 3D.

Jestliže ty máš obraz máznutý a divný ještě před zapnutím 3D režimu, pravděpodobně vidíš zelené a červené "duchy". V tomto případě se nejedná o skutečné 3D, je to jen parodie na kterou potřebuješ foliové brýle (červené, zelené).

Předpokládám, že vidíš obraz takto

Jestli chceš skutečné 3D a chceš využít, co ti nabízí TV, stahuj jen takovéto filmy.

Plus SZ :-)

1) já žádný problém nemám, tak proč to píšeš mě?

2) píšeš nesmysly, nic jako "půlená konverze" neexistuje - buď použiješ konverzi z 2D do 3D a můžeš ve 3D sledovat cokoli, třeba i počasí nebo zprávy nebo použiješ originální 3D záznam

metody 3D:

a) side by side - půlený obraz levá + pravá - nejrozšířenější metoda
b) top @ bottom - půlený obraz horní + spodní
c) frame sequential - střídavé zobrazovaní okének pro levé a pravé oko - pitomá metoda
d) checker board - šachovnice - střídavé zobrazování okének pro levé a pravé oko, obraz je navíc rozkouskován do šachovnice - nejpitomější metoda