Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdo rozesílá nevyžádané e-maily (spam)

Jasně. Hodně jich je ze zahraničí. Ty ignoruji. "Domácím", které mají ještě navíc něco jako "můžete se odhlásit" - odkaz, píšu něco ve smyslu:

Dobrý den, žádný newsteller jsem si nikde neobjednal. Rovněž nejsem něčí poskok, abych se kdesi odhlašoval z odběru. Když jste mě uměli přihlásit, jistě mě budete umět i odhlásit.
Pokud mi od vás přijde ještě jedna nevyžádaná pošta (spam), udělám vám řádnou reklamu na portále www.poradna.net. Jen v PC větvi je návštěvnost okolo 14 000 denně http://toplist.cz/stat/?menu=4096&menu=1024&menu=2 56&menu=128&weekday=5&n=577397&show_stats=1

V 99 % to dokonce funguje a nic potom nechodí.
Pojďme sem do vlákna psát rozesílatele spamu aby se našlo, když bude někdo hledat informace o těch firmách - čili je uvádět.

CRESCO GROUP s.r.o.
sídlo: Janáčkovo nábřeží 39/51
150 00 Praha 5 Malá Strana, CZ

Petrova kreditka
Kdo se u nich zadluží (vezme si půjčku), bude mít několik dní bez úroku a potom takový úrok, že to nesplatí do smrti - to ještě není ta řádná slibovaná reklama. Toto vlákno je pouze její předskokan.

Několikrát jsem žádala o vymazání mého emailu z databaze společnosti CRESCO GROUP s.r.o.. Odpověd, že je to po odhlášení max na měsíc, je nesmyslná, emaily chodí stále znovu i po opětovném odhlášení už několik měsíců:

Tento email je již v naší databázi veden. Pokud Vám některý z našich newsletterů přesto přijde, je to proto, že některá z našich kampaní ještě probíhá. Obvyklá doba dokončení jedné kampaně je maximálně měsíc.
Děkujeme za pochopení.

Vaše emailová adresa:
(zadejte emailovou adresu, kterou chcete odhlásit ze zasílání)
Vaše emailová adresa znovu:
(zadejte stejnou emailovou adresu pro kontrolu)

Věc: Odhlášení mého emailu z newsletteru
Skutečně chcete odhlásit zadaný email z odběru našeho newsletteru?
Přijdete tak o zajímavé nabídky, výhody a slevy.

Na profi e-mail (tedy ne gmail, který používám na registrace a blobosti) mi začal celkem pravidelně chodit spam od:

Miroslav Kadlec, miroslav@devtastic.net

Používám na poštu Outlook 2007, tak to rovnou padá do spamu

Text (linky, asi "letadlo" s podporou onoho pána, jsem vyhvězdičkoval):

Minulý týden se mi povedl obchod mého života.
Díky tomu si tak teď mohu užívat chvilek volna na Novém Zélandu <lnk?*************> .

Nedávno jsem totiž našel stránky, na kterých se dá s i jen základními znalostmi poměrně dobře vydělat.

Ostatně, sám jsem příkladem.
Zprvu jsem nevěřil, o takových věcech už jsem slyšel spousty… Ale tohle VÁŽNĚ FUNGUJE! <lnk?**************>

A proč to vlastně píšu? No, je super se o svoji radost podělit.
Ostatně, poznat to můžeš ty sám :)

A abych nezapomněl na to nejdůležitější! Tady jen ten

>> Odkaz << <lnk?************>

Zdraví,
Miroslav

Snad si roboti jeho e-mailu všimnou.

www.dobretipy.eu
Nikde se na ně nedá zjistit kontakt, ani komu ta doména patří. Možná to někdo budete umět.
Nejvíc mě točí text

Vaše emailová adresa byla zařazena do naší databáze s vaším výslovným souhlasem, který jste poskytl/a při vyplnění formuláře o naše služby na některém z našich webů. Email je odesílán jako obchodní sdělení v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb. V případě, že se domníváte, že vám toto sdělení bylo zasláno omylem, proveďte jeho odhlášení zde.
Na tento email neodpovídejte!

Chtěl jsem odpovědět na všechny kontakty, co najdu, ale jsou v utajení...

Hele, konají

ÚŘAD PRO OCHRANU OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7
tel.: 234 665 555, fax: 234 665 444
email: posta@uoou.cz, www.uoou.cz
Čj. INSP4-3430/12-325 Vážený/á pan/í
Praha 19. prosince 2014
Stížnost/podnět na nevyžádané obchodní sdělení – vyrozumění
Sdělujeme Vám, že jsme na základě Vaší a dalších stížností na šíření nevyžádaných
obchodních sdělení provedli u společnosti TG Media s.r.o., IČO: 248 26 103 kontrolu.
Předmětem kontroly bylo dodržování povinností, vyplývajících ze zákona
č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů.
Kontrolovaný se dopustil porušení zákona č. 480/2004 Sb., tím, že prostřednictvím
sítě elektronických komunikací odeslal zprávy elektronické pošty s obchodním sdělením na
adresy subjektů, kteří nedali předchozí souhlas k využití podrobností elektronického kontaktu
za účelem šíření obchodních sdělení elektronickými prostředky.
Tyto zprávy lze označit za nevyžádaná obchodní sdělení ve smyslu ustanovení § 7
odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění
pozdějších předpisů. Konkrétně ve Vašem případě bylo obchodní sdělení navíc zasláno
i poté, co adresát jejich příjem již dříve odmítl.
Josef Polák
ředitel Inspektorátu IV

Fokus Agency. 16. 1. 2018 jsem jim odpověděl na newsletter
Dobrý den.
nejsem si vědom, že bych si u vás objednával nějaký newsletter. Nejsem žádný váš poskok, abych se kdesi odhlašoval. To udělejte vy, když jste mě uměli přihlásit.
Je to podobné, jako kdybych měl u dveří bytu hromadu hnoje a na ní cedulku, že pokud nechci mít další hromadu hnoje přede dveřmi, mám si to odhlásit v technických službách.
Už aby byla v platnosti směrnice GDPR Evropské unie a mohl jsem "být zapomenut". Ještě však 128 dnů.
S pozdravem a přáním hezkého dne Ladislav Kratochvíl
obratem mi odepsali
Dobrý den pane Kratochvíle,
Omlouváme se za zaslaný newsletter.
Žádné jiné Vám zasílat nebudeme.
S přáním příjemného dne
Věra Landsfeldová
Asistentka
---------------------------
A dnes po třech dnech mi poslali další newsletter