Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SCSI disk

Likvidoval sa starý server a zvýšilo pár SCSI diskov 9 GB/5.25". Skúsil som aj s radičom AHA-2940U jeden naištalovať do staršieho PC P-III 500 MHz a OS je WinME. Disk funguje v pohode, aj pri štarte ho bios správne identifikuje. Disk sa ale pri štarte neroztočí, takže je "not ready" ale po chvíli čakania bootovanie pokračuje. Až nabehne windows, disk je funkčný. Ak dám reštartovať, disk sa ešte točí, takže ho bios najde ako pripravaný a správne rozpoznaný. Not ready sa objavuje iba ak sa štartuje po vypnutí PC. S SCSI diskami nemám žiadné skúsenosti, takže neviem, či sa to dá napraviť a ako. Vie dakto poradiť?

Je fakt, že SCSI BIOS jsem viděl naposledy.. no.. už je to hnusně let, ale pokud to tak doluju z paměti, mělo by to být ve vlastnostech, obzvláště u Adaptecu se daly nastavovat všelijaký vychytávky a jednou z nich je tuším i nastavení spin-upu, tedy roztočení disku. Ono tyhle starý SCSI disky se rozjíždějí poměrně dlouho (zase ale dlouho vydržej :-) ) a řadič, pokud se mu neřekne, tak na ně prostě nepočká a pustí start dál. Když ale řadiči v BIOSu nařídíš čekat, než se rozběhne, mělo by to být v pořádku.

Proti IBM nic, sám jsem byl "šťastným" vlastníkem (Deskstar 75GXP)... Všem okolo disky IBM odcházeli (a už se nevrátili), jen ten můj držel... Pak se z něho začaly ozývat divné zvuky, tak jsem si alespoň poprvé v životě vyzkoušel flashování firmwaru u disku. Slouží dodnes, prodal jsem jej i s celou sestavou novému majiteli...

jj, IDE disky IBM - záruka mrtvosti do 2 let :-)

ale stejné zkušenosti mám i s ostatními výrobci, s výjimkou WD - SATA Maxtor+Seagate jsou prostě uhřáté ludry které už NIKDY :-)

P.S.: i když mě teď poslední 7200.10 láká.. prý už nehřeje, ale spolehlivost nechám raději otestovat jiné uživatele :-D