Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spuštění 2 účtu SKYPE na jednom PC

Dobrý podvečer!
Používáme na privátu s kamarádkami jedno PC. Slyšely jsme, že je možné, spustit na jednom PC "SKYPE účet" vícekrát. Je to opravdu možné? Jsme 3 a o 1 PC se celkem vpohodě podělíme, ale bylo by úplně skvělé, pokud by na PC mohly běžet (být přihlášené) najednou všechny naše účty SKYPE a pokud někdo z nás bude mít hovor, dotyčná mi jej předá. Děkuji moc za radu. Jsme amaterky, proto pokud budete ochotni poradit, raději tak nějak "polopaticky". Jednou se mi osobně stalo, že jsem se nemohla nějak na SKYPE přihlásit a pak mi najednou naskočily na monitoru (vpravo dole, jako běžící programy 2x "vajíčko" SKYPE, nevím co jsem dělala, ale už se mi to zopakovat nepodařilo)

Díky moc za radu

objevil jsem toto, ale zda je to opravdu funkční nevím... pamatuju že nikdy naráz dva a více účtů mě nešlo.

- klikni pravým na plochu
- dej Nový -> Zástupce
- jako umístění položky tam zkopíruj tohle:
"C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary
(bacha, uvozovky jsou tam důležitý)
- v dalším kroku pojmenuj jak chceš (třeba skype 2) a potvrď
pak už jen stačí na ploše poklikat na tohoto nového zástupce a rozběhne se ti druhá instance skype

Karle dík, ale angličtině rozumím asi ještě míň jak SKYPE, takže zkusím první radu "Pukas". Já jsem o té možnosti někde četla už dávno, ale bohužel mě to v té době nezajímalo. Vzpomněla jsem si na to, až jak jsem psala, že jsem se nemohla přihlásit, něco jsem chaoticky mačkala a najednou byly spuštěny 2 účty (vpravo dole běžící programy). Jeden přihlášený na mě, druhý se tvářil jako nepřihlášený (nebyl zelený) a já ho bohužel nevyzkoušela. Pokud ale někdo máte zkušenost, prosím neberte to jako uzavřené a píšte.
Děkuji moc

No podle pokynu super, mám na ploše druhý účel. Bohužel nikdo z přátel na jiném PC není přítomný. Pokud zavolám na svůj účet na stejném PC spojení se nezdaří. Mám náději, že pokud mi někdo zavolá z jiného PC, tak to bude fungovat (myslím na oba účty)?
děkuji

No děkuji moc "pukas" ono to opravdu funguje. Objevila se na SKYPE kamarádka a dovolala se po tom mém přihlašení na oba účty. Opravdu SUPER!!! Ještě jak jste zde takoví skvělí odborníci. Na SKYPE mě otravuje pár "otrapů". Je fakt, že si za to můžu trošku sama. Můj poslední dotaz - Jde si změnit pouze SKYPE jméno (aby se na to mé původní nedovolali)? Jinak to znamená, že seznam, nastavení a to ostatní by zůstalo stejné, jenom bych přeposlala své nové jméno těm přátelům, o které mám zájem, nebo je jednodušší, zřídit si nový účet

No nějak jsme to zvládly. Základ je ten návod od "pukas". No a pak jsme si pohrály s nastavením jednotlivych účtu. Takže pokud jsme to zvládly my (přírodní brunety), je předpoklad, že to zvládnou i ostatní a ukončuji tedy jako vyřešené.
Díky moc za pomoc Regina