Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pri akom distre ste vydrzali najdlhsie?

Chcem sa spytat ake distro ste najdlhsie pouzivali, resp pri ktorom ste teraz (ostali)..
Ja som skusal Mandrake,Mandrivu,Fedoru,Slax a najnovsie Ubuntu 6.06...
TO ubuntu som nainstaloval lebo je velmi vychvalovane avsak vidim ze to je trosku lamatercina, kedze v zakladnej instalacii som nemal C++ kompiler a "Make" program...
instaloval som aj podla prirucky nvidiacke ovladace a ono mi deteklo ze mam grafiku Ati R. 7000 a v xorg.conf som musel upravit z originalneho (neupravovaneho ovladacmi) jeden riadok z PCI:1:0:0 na dodrbany PCI:0:5:0 .
Celkovo sa mi zda odfusovane a zevraj je problem s Updatmi, ze su nevyladene a vsetko to mrzne...
Preto sa pytam ake distro sa hodi pre zaciatocnika, resp ktore pouzivate vy a ste s nim spokojny ...

Ja myslim, ze se to takhle vubec neda hodnotit.

Kazdy distro je trochu jiny a proste je to jenom o tom, co si vybrat, aby to bylo presne podle tvych pozadavku.
Treba kolega v praci preferuje prikazovy radek a hlavne stabilitu, tak ma Debiana.

Ja potrebuju hlavne x-window, tak jse kdysi nahodil Redhat a Mandrake a protoze jsem si na ne zvyknul, tak jsem volne presel na Fedoru a ted si chci jeste ozkouset Mandrivu.

Ale treba mam znamyho, ktery jedine Suse (respektive Novell) a porad otravuje, ze jak muze nekdo pouzivat neco jinyho. Jenze je to prave o tom, na co je clovek zvykly.

Na blbnutí s Woknama, na OpenOffice, browsování po Internetu atd. mám Mandrivu (dříve Mandrake) a na řízení WiFi (kde přebohatě vyhovuje jen příkazový řádek), mám Debiana.
Pro okenysty a začátečníky vřele doporučuju Mandrivu s KDE. Instalace se nedá zbabrat ani při velké dávce nešikovnosti. :)) Nainstalovaný produkt je velice user přítulný. ;-)

mno dal som ju preto prec, lebo po nainstalovani ovladacov ku grafike mi do 10minut rozdrbalo obraz-- zmenilo totoalne farby.. proste ako artefakty v hre + vadne pixely na monitore...
+ ani za **** som nemohol spravit skript aby po spusteni mi nacitalo ovladace wifiny pci..

Používám necelý rok SuSE ale nemám ho rád, je to takový bordelózní guláš, používám ho jen kvůli tomu, že je supportován Oraclem (což v praxi bohužel neznamená vůbec nic) a že je podporován Microsoftem co do Virtual Machine Additions pro MS Virtual Server.

Jinak distribuce s kterou jsem se setkal poprvé byl Slackware 3x, a dosud mám Slackware rád, ale nemyslím že se hodí do moderního světa ;-)