Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pri akom distre ste vydrzali najdlhsie?

Chcem sa spytat ake distro ste najdlhsie pouzivali, resp pri ktorom ste teraz (ostali)..
Ja som skusal Mandrake,Mandrivu,Fedoru,Slax a najnovsie Ubuntu 6.06...
TO ubuntu som nainstaloval lebo je velmi vychvalovane avsak vidim ze to je trosku lamatercina, kedze v zakladnej instalacii som nemal C++ kompiler a "Make" program...
instaloval som aj podla prirucky nvidiacke ovladace a ono mi deteklo ze mam grafiku Ati R. 7000 a v xorg.conf som musel upravit z originalneho (neupravovaneho ovladacmi) jeden riadok z PCI:1:0:0 na dodrbany PCI:0:5:0 .
Celkovo sa mi zda odfusovane a zevraj je problem s Updatmi, ze su nevyladene a vsetko to mrzne...
Preto sa pytam ake distro sa hodi pre zaciatocnika, resp ktore pouzivate vy a ste s nim spokojny ...

Ja myslim, ze se to takhle vubec neda hodnotit.

Kazdy distro je trochu jiny a proste je to jenom o tom, co si vybrat, aby to bylo presne podle tvych pozadavku.
Treba kolega v praci preferuje prikazovy radek a hlavne stabilitu, tak ma Debiana.

Ja potrebuju hlavne x-window, tak jse kdysi nahodil Redhat a Mandrake a protoze jsem si na ne zvyknul, tak jsem volne presel na Fedoru a ted si chci jeste ozkouset Mandrivu.

Ale treba mam znamyho, ktery jedine Suse (respektive Novell) a porad otravuje, ze jak muze nekdo pouzivat neco jinyho. Jenze je to prave o tom, na co je clovek zvykly.

Na blbnutí s Woknama, na OpenOffice, browsování po Internetu atd. mám Mandrivu (dříve Mandrake) a na řízení WiFi (kde přebohatě vyhovuje jen příkazový řádek), mám Debiana.
Pro okenysty a začátečníky vřele doporučuju Mandrivu s KDE. Instalace se nedá zbabrat ani při velké dávce nešikovnosti. :)) Nainstalovaný produkt je velice user přítulný. ;-)

mno dal som ju preto prec, lebo po nainstalovani ovladacov ku grafike mi do 10minut rozdrbalo obraz-- zmenilo totoalne farby.. proste ako artefakty v hre + vadne pixely na monitore...
+ ani za **** som nemohol spravit skript aby po spusteni mi nacitalo ovladace wifiny pci..

Používám Ubuntu 6.0.6, ale víceméně jen ze zvědavosti a používám ho jen na internet. Doinstalovával jsem jen pár drobností přes synaptic, takže i s pravidelnými updaty zatím nic nemrzne.
Předtím jsem zkoušel Mandrivu 2006 (asi 2 měsíce) a dvakrát jsem ji instaloval nanovo, sypala se. Je taky možný, že jsem jenom levej.:-)

Kdybych si jen vzpomněl, co to bylo za chybu... Vždycky to fachalo v pohodě tak 14 dní, pak to jednou zablblo. A za dva dny třikrát za sebou. A pátý den už jsem nebyl schopný spustit ani browser, protože tam běhal pád něčeho furt dokola. :-/
Tak jsem si říkal, to není možný, že bych byl tak blbej a reinstall... A za tři neděle znovu. Tak znovu reinstall. A za čtrnáct dní znovu. Takže mrcho táhni z disku, když na tebe nestačím. :-)
Přiznávám, že to byl útěk z boje. Pak jsem ale zjistil, že ubuntu má instalaci cca 500MB a je tam prakticky všechno, co potřebuju. Co tam nebylo, jsem dodal a zatím spokojenost.

jeden server mi dodnes (6 let) běží na RH7.1 :-D, ale už brzy půjde do důchodu..

Jinak dnes jedině Gentoo, vše ostatní není IMHO dostatečně pružné.

A abysme si rozuměli: Gentoo je IMHO VELMI vhodné pro začátečníky. Při jeho instalaci se totiž toho tučňáka opravdu "naučí" a pochopí, jak to v linuxu chodí. Žádní klikací wizardi, žádné X-kové instalační GUI abstrahující realitu od usera .. 8-)

no ju ale uz par gosus si nevedelo rady s moji starsi 3C900 sitovkou (Vortex/boomerang).
Z LiveCD nabiha vzdy, normalne jen obcas.. kvuli spatne detekci koaxu ci co ...
Ani mii-tool nepomaha :o) Ted jsem si sehnal RTLku, s tou to beha (nainstaloval sem si kororuu).. pristi tyden mam dovcu tak se vrhnu na instalaci gentuu :o)

Já mám Kubuntu 6.06 . Zkoušel jsem Ubuntu od verze 5.10 přes Flight verze 6.06. Trochu jsem se trápil s přístupem na Win oddíly. Systém jsem si trochu naboural- neběhá mi Gnome a trochu blbne XFCE, ale já stejně spouštím hlavně KDE. S grafickou kartou jsem problém neměl (nVidia 6600 GT u syna a teď na mojí šunce ATI Rage IIc ). Rozdrbal jsem si spouštění, takže mi nabíhá bez grafiky, což jsem zatím řešil přes SUDO kdm a pak to naběhne do grafiky.
Jsem začátečník v linuxu, ale před lety jsem měl už Mandrake 8 (?) a chvíli před Ubuntu Novell Linux 9.3 z CD časopisu Computer. Před lety jsem zkoušel taky SuSE 6 Eval z CD .Synovi jsem instaloval na starší notebook Dell Xandros Linux a pak Ubuntu .Protože mám dost času, zkouším, co mi přijde pod ruku a tak mám doma slušnou zásobu CD s live distribucemi- Slax, Accelerated Knoppix, Berry linux, BeatrIX a BeaFanatIX, MCNlive Jordaan a Leuven, Xandros, DSL, Mutagenix, Mepis, Kororaa, ABC linux, Danix, Gentoo 2006, Zenwalk ...

Používám necelý rok SuSE ale nemám ho rád, je to takový bordelózní guláš, používám ho jen kvůli tomu, že je supportován Oraclem (což v praxi bohužel neznamená vůbec nic) a že je podporován Microsoftem co do Virtual Machine Additions pro MS Virtual Server.

Jinak distribuce s kterou jsem se setkal poprvé byl Slackware 3x, a dosud mám Slackware rád, ale nemyslím že se hodí do moderního světa ;-)