Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seznam.cz, Facebook.com, atd. nefungují - že by FBI? :D

Zdar,

v tuhle chvíli mi nefunguje seznam.cz (a jejich dceřinné weby), facebook, twitter, a hromada dalších, to asi FBI vypla ty servery, ne, jak psali ve zprávách? :D Jde to někomu? A jak to mám správně nastavit? :D UPC se mi volat nechce (jinak taky nefunguje). :D

Ale Google, YouTube, Heureka, iDnes, atd. funguje, což je docela zajímavé, nejde jenom něco, ale jsou to poměrně velký servry, takže mazec. :D

Díky za radu, i když mi ty servery zase tak moc nechybí, naopak. :D Akorát na seznamu mám mail a to by mi trochu vadilo. :-)

Breberka to nebude, pokud sis provedl ten test co byl na mnoha webovkach .. všude jsem to měl zelené a pc mam prolezlé křížem krážem spolehlivýma antivirama.. ten vypadek se týká hlavně zákazníků UPC a to nejen v ČR ale i na Slovensku.. takže ted zbyva čekat .. dle meho nazoru to ráno pojede, nejpozději odpoledne.

Jak jsem psal, ty stránky to nezjistí na 100%, jestli máme ten vir, já to mám taky zelený. ;-) A antiviry tohohle neřáda už vůbec nenajdou, ten je zavrtanej hodně hluboko. :D Tohle už chce něco speciálního šitýho přesně namíru. Podle mě to nepůjde dokud ho neodstraníme, pokud se mýlím, tak budu jen rád. :-) Zítra určitě se objeví někde odkazy na programy co to ostraní.

please moc se v kompech nevyznam..ja mam net pres UPC a taky mi nejde facebook, seznam ani upc stranka..tak bych se chtela zeptat - prosim o odpoved pro totalni compueterovy analfabety - co s tim mam delat? cekat nebo nejak opravit? Diky:)

klikni na ikonu sítě potom klikni dole na otevřít centrum, potom na nastavení adapteru, vyber přes co se připojuješ, to co je zelené klikni pravym a dej vlastnosti, tam vyber řádek kde je napsano mimojiné ipv4 a dej vlastnosti a dole v tabulce mas nastavit vlastni server dns
do prvního řádku dej
8.8.8.8
do druhého
8.8.4.4

Ovladaci panely - Centrum sitovych propojeni a sdileni - (nalevo) zmenit nastaveni adapteru - oznacit mysi jeden ze seznamu - pravou mysi na oznacenou polozku (vybehne popup menu) - v nem dole Vlastnosti - oznacit Protokol IPv4 - kousek nize Vlastnosti - dal uz to asi najde kazdy sam, je to hned videt

Googleovský DNS u mě pořešil Seznam, Skype, Google, české e-mailové účty a další, ne třeba stránky UPC, Microsoftu, Hotmail.cz, ale pro toho, kdo spěchá, tak provizorní řešení (ostatní běžte spát a dočkejte času :-))

a.asp

nebo zkuste proxy, anonymizéry atd.

Lidičky neblázněte, UPC má evidentně problém, tak je nechte ať to řeší a nevrtejte se v kompech nebo uděláte radost tak akorát drahejm rádobyservisákům. Neopravujte to co funguje a počkejte si na to až opraví UPC svůj malér. Howgh!

Já jsem taky pro to, aby se v tom nejistí lidičkové nevrtali, nebo ještě zaplatí výjezd technika UPC :-)

Pro paranoiky, kteří si myslí, že se jedná o DNS Changer:

http://www.avira.com/en/support-for-home-knowledge base-detail/kbid/1199

Jinak jedou stránky AVG, ale Avastu ne (má doménu com :-))

Podle mě to souvisí s tou akcí FBI a narazili na problém související se servery UPC, ale kdo ví, každopádně jestli to UPC hodí jen na "akce FBI, to my ne", tak je kopnu do rozkroku.

Každopádně je to dobré cvičení a potvrzení toho, o čem se spekulovalo - když padne větší poskytovatel nebo klíčovější uzel, stále se drží další, menší sítě a jiní a vytváří se nová komunita a "přemostění" (odboj :-)).

řešení:
1) klik pravou myší na ikonu připojení na hlavním panelu vedle hodin na "Otevřít centrum sdílení a síťových připojení"
2) Klik na "změnit nastavení adaptéru"
3) klik na váš adaptér (pravděpodobně vaše wifi) pravou myší na "vlastnosti"
4) pod nápisem "toto připojení používá následující položky" udělejte dvojklik na "protokol verze IP 4 (TCP/IPv4)
5) ve spodní části zatrhněte políčko vedle nápisu "použít následující adresy serverů DNS" a do políčka vedle nápisu "upřednostňovaný server DNS" zadejte čísla 8 . 8 . 8 . 8 dále do políček vedle nápisu "alternativní server DNS" zadejte čísla 8 . 8 . 4 . 4
6) tenhle návod mě funguje a mám windows 7