Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zapnout notebook bez orig. zdroje?

Zdravím,
dostal se mi do ruky oldschool notebook AcerNote 760I. Bohuzel k nemu neni original zdroj a baterka jaksi taky nefunguje.

Tady je stitek, co je ze zadu NB:
[p1010513gb8.jpg]

Konektor pro zdroj vypada takhle:
[p1010520ao8.jpg]

Potrebuju pouze vyzkouset, zda je ten NB funkcni. Predem diky za odpovedi.

MaSo

staci obycejna 7805, odpurkem do GND trosku potahnes napeti na 5.5V a tranzistorem ho posilis tak, aby daval patricny proud.
Stejne tak s tim druhym napetim.

I kdybys sehnal konektor tak nejspis zase nebudes vedet, co je na kterem pinu. Asi nezbyva nez ten ntb rozdelat a omrknout vnitrni casti...

ja vim, ale dva plonkovni LM338 nemusi mit po ruce... ale nejaka 7805 a nejaky vykonovejsi tranzistor, to snad ma doma kazdy bastlir, tak by to mel zadarmo.
Teda beru to podle sebe. Jinak samozrejme LM338 je snadnejsi reseni:beer:

No hej ale na tom LM338 bude dost velka tepelna strata (zavisi od vstupneho napatia), takze budes musiet pouzit dost velky chladic - ak napr. pouzijes zdroj z normalneho PC 12V vetvu, tak budes potrebovat dva LM338, a budes ich musiet od chladica izolovat, ptz. na puzdre maju Vout (vystupne napatie ktore je u oboch rozne) a tepelna strata na 8.8V bude max. (12-8.8)*2.75 = 12.2W a na tom 5.5V bude strata max. (12-5.5)*3.5 = 22.75W, t.j. dohromady obe tepelna strata ca. 25W a to je uz dost musel by si mat slusne velky pasiv.

Lepsie riesenie by bol nejaky zdroj ktory by uz bol schopny dat stabilizovanych 8.8V a bol by na nich schopny dodat 6A, potom by stacil jeden LM338, na ktorom by bola strata (8.8-5.5)*3.5 = 11.55W, to by sa aj dalo uchladit, ale tiez by musel byt chladic relativne velky.

Najlepsie je mat dva stabilizovane impulzne zdroje 8.8V a 5.5V, t.j. original zdroj :-)