Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tisk z Dosu na vzdálené tiskárně

V síti s počítači (2x WXP a 2xW7) zlobí tisk z DOSu. Tiskárna připojená k počítači s W7 tiskne (i jako vzdálená) z Win programů ze všech počítačů bez problémů. Ale u WXP občas, u W7 (toho vzdáleného) pořád, nejde tisk z Dosu (s hláškou "operační systém nedovolí přístup .."). Nenapoví mi někdo co s tím? Děkuji

1a) tiskárnu bych připojil přes skutečný paralelní řadič, lpt/usb převodník se mi pro dosové aplikace nelíbí.
řadič bych každopádně nepřipojoval do win7, které mají své výhrady k dosovým aplikacím, a můžou jim bránit ve fyzickém přístupu k portu.

1b) možná lepší možnost je použít printserver

2) jak už padlo, pro ostatní pc chce tiskárnu namapovat ze síťové cesty na dosový port zástupcem v "po spuštění":

net use lpt1: \\pocitac\tiskarna /persistent:yes