Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vyriznout ze 2 stejne velkych obrazku stejne misto?

Ahoj,
ano, je to blbe zformulovane, ale popisi to (mozna je to trivialni). Mam sejmute dve obrazovky. Potreboval bych nadefinovat (klidne rucne) polygon, ktery by definoval zajmove uzemi a vyriznul toto uzemi identicky z obou obrazku. Jak a v cem by se to dalo snadno udelat? Nemam zadny sw na upravy fotek a grafiky (krome W-XP).
Diky moc za rady.
M.

V Gimpu - zadání konkrétních souřadnic x, y počátku a velikosti ořezu u nástroje ořez. No ale je to ručně..
Tj. první obrázek ořízneš dle úsudku, v dalším pak zadáš stejné parametry. Není to moc šikovný, ale na nic lepšího jsem nepřišel.

Proč pakárna? Stačí otevřít obrázek, provést výběr oblasti, zvolit "Uložit výběr", pak otevřít druhý obrázek a zvolit "Načíst výběr. Tím dosáhneš označení stejné oblasti na dvou různých obrázcích. Jen najít ten správný program. Jestli ty obrázky nejsou tajné a dá se vysvětlit, co má být vyříznuté, tak ti to udělám.

Ano. Uděláš si výběr a v roletce výběr dáš buď kopírovat výběr, čímž se zkopíruje ten tvar (ne jeho obsah) do schránky a ve druhém obrázku dáš vložit výběr.
Pokud hceš stejný výběr používat častěji, můžeš si jej uložit a použít kdykoli (načíst výběr).