Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalá rychlost wifi připojení

Zdravím.
Chtěl bych se zeptat jestli by někdo nevěděl proč mám pomalé připojení někdy kolísající na svém notebooku Acer aspire 5750ZG a bratr na své Toshiba chytá plné připojení. I otec má Acer a funguje mu připojení skvěle.
Signál mám plný jsem asi tak 2 pokoje od wifi.Žádné kabely poblíž nejsou.
Většinou je ta rychlost 1Mb/s což je málo když bratr chytá 11Mb/s

Díky za jakoukoliv radu.

Prdlajs routrem.
Tebe este nikto nepovedal, ze wifi funguje spolahlivo len v tom istom priestore kde je aj wifi router ? Vsetko co je medzi antenami AP a pocitacom ovlivnuje signal a to podstatnym sposobom. Najviac vsak prekazky. Nieje stena ako stena. Jedna je tenka, druha hruba, dalsia je vlhka, za stenou je nabytok, v nabytku su vselijake predmety a pod.

Pokial ti to este doteraz nedoslo, tak chyba je najskor v ovladaci tvojej wifi karty.
Moze byt samozrejme rozdiel v hardware (hlavne v poctu prijimacich anten), co vplyva na kvalitu signalu a tym aj na dosiahnutu rychlost. Cim viac anten tym lepsia stabilita a kvalita signalu. Potom su samozrejme este specificke detaily umiestnenia anten v Ntbk. Niektore Ntbk maju anteny vyriesene lepsie ako ine.

S najvacsou pravdepodobnostou tam mas suseda s wifi, mozno vidis jeho siet tym inssiderom, ale mozno ani nie. Jeho AP nemusi byt vidiet, pricom jeho Ntbk moze byt blizsie k vojmu Ntbk. Vysielajuci Ntbk samozrejme inssiderom nezistis. Preladenie na iny kanal niekedy pomoze, ale ak pouziva sused N-kove wifi na 40MHz, tak ti preladenie na iny kanal asi ani nepomoze. N-ko na 40MHz a etse na 2.4GHz = katastrofa.

Stále jsi nenapsal, jestli ses podíval do nastavení toho routeru (a taky viz Brtník), ani nepíšeš, kdo spravuje ten router. Pokud je omezení na MAC nebo IP adresu, tak by se to mohlo týkat výhradně tvého PC (jak výplývá z názvu/vlastností MAC a IP adresy).

Mám stejný problém s notebookem Asus K53U. Router si zpravuju sám . Mí přátelé sedí vedle mě a mají vysokou rychlost netu a výborný signál. Já mám malou rychlost a malý signál. Netušim kde stáhnout ovladač na internet pokuď je to tím.

Za odpovědi děkuju

připisuješ tu reakci blbě, tady se ti vetřel nějaký jencek co somruje ovladače, vlákno tak nedává smysl.

máš acer - to zrovna nejde označit že víš co děláš.
1. hrátky s omezením routeru na mac adresu nepředpokládám, to by ses nepřipojil vůbec. jenže ty se ani neotěžuješ na takový dotaz odpovědět a zkontrolovat, jestli si někdo hrál jinými pravidly v routeru (qos, bandwidth control).
2. acer nastavuje wifi u svých shitů na usa region, což neodpovídá naší normě (nejspíš přednastaveno v routeru). opět se neobtěžuješ odpovídat - region cz/13kanálů, šířka 20mhz.
3. podle bratrovy rychlosti připojení máte slabý signál pro "wifi-g" - jenže 11mbit dostává soused z mého routeru přes 2 zdi a panelákový strop. pokud nebydlíte v železobetonovém krytu, je něco s routerem úplně špatně. kolik let ho pečete na půdě, jakou teplotu má jeho napájecí adaptér? router má krátkou 2 db anténku?
4. co je to za tajný typ routeru*, proč nemá n-normu a 2 pořádné antény, když všichni preferujete nejpitomější způsob připojení = wifi?
5. proč ten router není někde blízko tiskárny/stolního pc, kde se dá využít rychlejší lan připojení, a odlehčí se tak přetíženému wifi (half-duplex režim pro domluvu pouze s jediným krámem)?

*) pro zajímavost: jaký je přesný typ routeru, cos zkoušel u kámoše?