Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem free antivir pro P2 233 Mhz,32RAM

Zdar lidi.Poraďte mi nějakej free antivir pro tuhle šunku.
Pentium 2 233 Mhz
32 RAM
FX5200
Win 98

Snad to stačí tohle info.Já si stáhnul Avast, ale ten si myslím, že je pro tohle PC dost náročný.Bude se to používat jenom na psaní ve Wordu a serfování po netu.Dík moc

[mod]Dovolil jsem si upravit predmet a text. 64MB->32MB (rh)[/mod]

Hmm, ten PC fakt není nic moc. Nenašel by nějakej kamarád v nějaké podobné šunce funkční RAMku aspoň 64MB? To už by dohromady bylo 128 MB a hned by to šlapalo lépe. S antivirem nevím, ale zkusila bych povypínat služby Woken, které nejsou potřeba. Co se tam spouští při startu? Třeba by šlo něco vypnout?

Pan Sponka je super tak akorát na to, aby někam čuměl nebo udělal čaroděje na takovejto dopis. Když se ho ale chceš zeptat na něco z Wordu, tak akorát řekne že "Na vámi zadanou otázku nebyla nelezena odpověď, zadejte dotaz jinak". Můžeš psát otázku jak chceš a stejně se prd dovíš. Už mě ten zmetek donutil na počítač i křičet.

64 MB RAM?

Windows 98 ?
Windows NT 4.0 ?

Tak především, jde-li ti o bezpečnost, tak se smiř s tím, že Windows 98 zabezpečit nejdou. Není jak a není čím. Antivir nemá s bezpečností nic společného - důležité je, že všechno v tomto systému běží s naprostou kontrolou nad počítačem; v takové situaci můžeš klidně na snahu o zabezpečení rezignovat a smířit se se situací bez antiviru.

Co se týče NT 4.0, nedoporučil bych je, pokud by byl počítač připojen k Internetu přímo - v tom případě by šlo o hazard; jinak je to cesta, obzvlášť s omezeným uživatelským účtem, tam se potřeba antiviru vytrácí.

Pokud pořídíš dalších 64 MB RAM, můžeš s mírnými obtížemi provozovat WIndows 2000, což je moderní a zabezpečitelný systém.

//edit: teď jsem si přečet že jde o 32 MB RAM. Tak to máš jen jedinou možnost - Windows 95. O nějakém antiviru ani moc neuvažuj a jediný použitelný browser pro tebe bude IE 5.5 nebo Lynx.

Br, poslední použitelná věc co na sobě měla nápis "Netscape" nebo "Mozilla" byl Netscape 3.0. Od té doby je to celých deset let stejné - vždy jeden z nejpomalejších a nejnestabilnějších software co vůbec existuje.

Co se týče Opery, tak ta by mohla ve starších verzích běžet pěkně, jen pozor, v dost případech neuvidíš stránku jak ji autor zamýšlel. Zatímco pro IE 5.5 se optimalizovalo ještě nedávno, s Operou to nefungovalo už tehdy.

Mam doma P200MMX, 96MB RAM, grafika Ati Rage II+, WinMe.

Pouzivam AVG Free a na net IE 5.5 nebo Operu. Opera se nacita hrozne dlouho, ale pak uz jede pekne.

Jinak 32 MB RAM je hrozne malo, zkus obehnout bazary a pridat. Ja mel 48MB RAM a taky jsem musel pridat, protoze s tim to neslo.

Tak jsem nainstaloval Windows NT4 Workstation CZ.Příjde mi to opravdu trochu svižnější.Jenže na začátku instalace to chtělo naformátova disk, jenže těch 12 GB HDD se mu zdál pořád velkej, tak jsem to tam rozdělil.Udělal jsem systémove disko velikosti 1GB pod dojmem, že těch zbívajících 11 GB bude jako druhý disk.Jenže ejhle, nějak tam není a nevím jak se ho dopídit.Pomozte prosím.Jo a ten stávající jsem naformátoval do NTFS.Dík

P.S.:Kde prosím stáhnu poslední SP pro win NT4? Já tam mám sp1.Dík

NT je snad míň hardwarově náročný než 98,ne?

Tak nastejno. Použitelné pro práci jsou jak NT tak Windows 98 od 64 MB RAM. Windows 95 a Windows NT 3.51 tak od 32 MB RAM.

Jinak co se týče 12 GB disku, tak jak si psal "že se NTčkům zdál velký", tak kdyby sis přečetl tu hlášku přes celou stránku při instalaci tak tam bylo vysvětleno co se děje a co to znamená :-)