Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno formát "scm"

Dobrý den, myslím, že by to spíše patřilo na fórum freak..ale zeptám se. Stáhl jsem z televize soubor ve formátu „scm“..pomocí RAR-u jsem ho otevřel a nějakým programem upravil vše potřebné. Po té jsem upravený soubor nabídl televizi a ta bestie ho nenašla. Tady se ptám, jak upravený soubor znovu dostanu do formátu „scm“?..jestli někoho něco napadne..Potřeboval jsem upravit pořadí programů a u Samsungu je to opravdu lahůdka..hezký weekend všem :-)

to siro:..nechcel som Ťa rozčúliť, ale robil som to podla juce.sk. Z televízie stiahneš súbor "scm"..vo Win Rare otvoríš, zedituješ a mal by si ho nahrať spať..lenže mne sa ten otvorený súbor nechce vrátiť do telky..idem hľadať do freaku, nech mi tu nenadávajú :-)

nerozculujes ma, len si uvedom co za blbost robis. Stiahnes z nejakej stranky o vsetkom moznom nejaky navod alebo co ja viem co (hladat to tam nebudem) a podla toho daco spravis. O tom ze by sa dal z hocijakej TV stiahnut nejaky subor som v zivote nepocul a nevidim dovod preco by sa to malo dat. Telka neni fileserver.

Nicméně to nemění nic na věci, že se z TV dá stáhnout soubor (v tomto případě se seznamem kanálů), upravit a nahrát zpět. A jestli mají Samsungy tak napiču správu naladěných programů, jak se o tom vedou diskuze, tak se dotyčnému ani nedivím, že to dělá (podle tebe) "pochybným programem z pochybných stránek".

Pro tazatele: fintu s krátkým stiskem Volume+ a následným dlouhým stiskem Enter (>10sec) jsi zkoušel?

edit:// jako bych nic neřekl :-[ jinak bys neměl ten scm soubor... :-[

Výchozí Editace kanálů v PC pro TV Samsung řady C a D

Ačkoliv neznám setup-menu všech Samsungů řad C a D, tuším, že postup bude u všech typů obdobný. Jelikož asi nebudu sám, kterého řazení kanálů ve SMARTU nesmírně otravuje, pročítal jsem si tu různé diskuze a jeden kolega mi poskytl odkaz na zajímavé stránky, kde jsem si stáhl přiložený editor.

Postup je určen především pro začátečníky:

1. Naladit na TV všechny kanály, případně i satelitní
2. Na DO Menu-Kanál-Přenos seznamu kanálů-Export do zařízení USB
3. Vyjmout USB flahdisk a zasunout do USB v PC (měl by tam bát uložený soubor *.scm)
4. Spusťte v PC soubor ChannelListPCEditor.exe (z rozbaleného přiloženého archivu)
5. Open file-My Computer-písmeno USB-soubor *.scm-Open
6. Nejdříve se otevře seznam pozemních kanálů. Postup u satelitních je stejný, nebudu jej tedy už popisovat.
7. Řazení kanálů nejrychleji vyřešíte tak, že jej uchopíte myší a přenesete na požadované místo
8. Zároveň kliknutím na příslušné srdíčko určíte, ve kterých Oblíbených označený kanál bude.
9. Až se s tím vyblbnete - File-Save-Exit
10. USB flashku zasuňte zpátky do TV - na DO Menu-Kanál-Přenos seznamu kanálů-Import ze zařízení USB.

A je to. Snad jsem to dost srozumitelně popsal i pro úplné začátečníky.

Připojené soubory Připojené soubory

Typ souboru: rar Samsung-PC-Editor.rar (4.95 MB, 1862 zobrazení)