Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna ilegálního OS na legální

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, jak je to s tzv. "napravenými hříšníky", kteří dříve používali ilegální operační systém (např. Windows), ale řekli si, že by chtěli originální Windows. Jak to mají udělat, aby se nedostali do spárů policie? Mají si zajít normálně do obchodu a koupit si originál? A jde to vůbec "přeinstalovat" ilegální operační systém originálním? Možná je tento dotaz hloupý, přesto moc prosím o rozumnou odpověď.

především netuším, jak by se vůbec dostali do spárů policie. ledaže by to byla firma a prásknul ji bývalý zaměstnanec.
a jak to řešit? přeinstalace se nechytí - koupená legalizační verze bude hlásit, že je to jiná verze než nainstalovaná, a přeinstalace nepůjde spustit.
ale v ruce bude doklad o nákupu - a to jako doklad o legální verzi stačí.

Snad si nemyslíš že kvůli jedňem šlohnutým windows k tobě domů pošlou zásahovku.Hele řeknu ti to takhle já taky nejsem žádný svatoušek(Na což odkazuje moje přezdívka]:) ) co se týče legálnosti OS ale za těch pár let co dělám v PC jsem s tím ani jednou neměl problém.

Ale jestli přesto toužíš po legálním OS bude stačit koupit legalizaní sadu a máš krásně čisté windows.

Tohle mi přijde k smíchu:

Chcete mít na Vašem PC uživateli nejlépe hodnocenou verzi Windows?
To jako hodnotil kdo?

Chcete mít nejlépe odladěný operační systém, jaký byl vůbec vyvinutý?
Jasně, že chci, ale nejlépe odladěný nebude Windows.

Chcete mít dokonale ochráněný počítač nejnovějšími aktualizacemi?
To není zdaleka dokonalé.

Máte také někdy pocit, že každá inovace je krokem zpět?

A tohle už je vážně moc:

Windows XP se na Vašem počítači stane pro všechny trojské koně a „červy“ nedobytnou pevností.

Děkuji za všechny odpovědi.
A mohla bych se ještě zeptat? Objevila jsem tento operační systém - http://www.zlegalizuj.cz/microsoft-windows-7-home- premium-cz-prenosna-verze.html
Potřebovala bych ovšem radu někoho zkušenějšího v tomto oboru. Mohl byste mi někdo napsat, jestli právě tento operační systém se hodí na ten PC, kde už je ten nelegální? Popř. mi ještě nějak více poradit, na jaký přesně op. systém se mám zaměřit, aby mi tam ovšem po nainstalování toho nového operačního systému zůstala všechna data z toho starého? Moc prosím o radu. Předem díky.

1) podle druhu původní neoriginální verze se může stát toto:

přeinstalace se nechytí - koupená legalizační verze bude hlásit, že je to jiná verze než nainstalovaná, a přeinstalace nepůjde spustit.

2) protože uživatelé neumí rozdělit disk na data a systém zvlášť, není pak ani možné zrušit starý systém bez ztráty dat (a to už jsme obětovali nainstalované aplikace).

Data si zkopíruj jinam, nainstaluj systém... Na jaký PC/notebook to chceš instalovat? Obchod je trochu záhadný, z diskuse: Mne spíše zaráží, že Microsoft na muj dotaz odpověděl, že způsob prodeje licencí v tomto e-shopu není "košér", ale proti obchodu evidentně ani po několika měsících nezasáhl! Domnívám se tedy, že tu není vše 100%, ale prodejce pravděpodobně našel nějakou díru v licenčních podmínkách, se kterou si ani Microsoft neví rady. ..to bylo v roce 2010. V popisu je, že instalační medium je originální OEM Dell..
Jestli nevíš, co je za hardware v PC, ukáže ti to třeba program Speccy: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/sys temove_nastroje/monitoring/speccy/

Skutečnost, že společnost Microsoft o nějaké činnosti uvádí, že ji nepovoluje, neznamená, že tato činnost je "košer" (nelegální), když dle platných právních předpisů a judikatury EU je tato činnost dovolena.

Právní úprava v této oblasti je harmonizována na unijní úrovni , přičemž tyto otázky byly již v zemích Evropské unie opakovaně předmětem civilního řízení, kde bylo konstatováno, že toto jednání není protiprávní. Prakticky jde o to, že distribuční model OEM využívaný softwarovými společnostmi nekoresponduje s unijní (a tedy ani českou) právní úpravou.

POTVRZENO posledním soudním rozsudkem (dokonce soudního dvora Evrospké unie c-128/11):

http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf ?text&docid=124564&pageIndex=0&doclang=CS&mode=req &dir&occ=first&part=1&cid=2588692

"Dále je třeba připomenout, že právo nositele autorského práva na rozšiřování se v souladu s čl. 4 odst. 2 směrnice 2009/24 vyčerpá prvním prodejem jakékoli rozmnoženiny, ať již hmotné či nehmotné, jeho počítačového programu v Unii provedeným tímto nositelem práva nebo s jeho svolením. Z toho vyplývá, že podle tohoto ustanovení a nehledě na existenci smluvních ujednání zakazujících následný převod již nemůže nositel dotčeného práva bránit dalšímu prodeji této rozmnoženiny. … Jelikož nositel autorského práva nemůže bránit dalšímu prodeji rozmnoženiny počítačového programu, ve vztahu k níž je právo uvedeného nositele na rozšiřování vyčerpáno podle čl. 4 odst. 2 směrnice 2009/24, je třeba mít za to, že druhý nabyvatel této rozmnoženiny, jakož i každý následný nabyvatel představuje jejího „oprávněného nabyvatele“ ve smyslu čl. 5 odst. 1 směrnice 2009/24. V případě dalšího prodeje rozmnoženiny počítačového programu jejím prvním nabyvatelem tudíž bude nový nabyvatel moci v souladu s čl. 5 odst. 1 směrnice 2009/24 do svého počítače stáhnout rozmnoženinu, která mu byla prodána prvním nabyvatelem."

a mnoho dalších zajímavých pasáží v rozsudku v neprospěch monopolních praktik velkých výrobců...

http://www.pravoit.cz/article/prodej-pouziteho-sof twaru-zasadni-rozhodnuti-esd-v-kauze-usedsoft

http://www.cnews.cz/clanky/zlom-u-soudniho-dvora-e u-pouzity-software-lze-dale-legalne-prodavat

http://www.lupa.cz/clanky/software-z-druhe-ruky-mu zete-legalne-koupit-nebo-prodat/

Jidiš slovo "košer" se obvykle používá v poněkud jiném významu... A tohle mi prostě košer (tj. "OK") opravdu nepřipadá, ať se různí překupníčci ohánějí čím chtějí...

Edit k reakci: Formulace je opravdu nešťastná a vede k jinému výkladu daného slova.

Osobně bych nedoporučoval jakémukoliv uživateli toto pořizovat. Je mi to prostě proti srsti.

Na notebooku bývá značka a typ, ve Windows ve vlastnostech systému je napsaný minimálně procesor a velikost paměti- třeba takhle: http://res2.windows.microsoft.com/resbox/cs/Window s%20Vista/main/648d5b78-4da7-4295-a598-bc54f9695e5 9_0.png . Nebo ten program Speccy: http://www.rarst.net/images/Speccybasicsysteminfot oolfromPiriform_5D2/speccy_interface.png - Procesor=CPU , paměť=RAM, harddisk =HDD

1) pořídit libovolnou licenci - třeba "legalizační sadu".
2) pokud není disk rozdělený na systém a data, okamžitě to provést (odstěhovat data, zmenšit c: na 16gb u xp/64gb u w7, vytvořit d:, vrátit na něj data a přesměrovat na něj veškeré ukládání souborů - toto je naprosto špatně).
3) zazálohovat systémový disk do image, kdyby se další bod nepovedl.
4) pak zkusit přeinstalovat koupenou legální verzi přes stávající systém. když to nepude, nechat to být. dokladem legálnosti os je paragon, nikoli ozdobná nálepka s product key.
samozřejmě když mám kradený ultimate a chci to nahradit nejlevnější verzi home, to nepude 100% - a protože nemám paragon od ultimate, tak jsem si takovou koupí vůbec nepomoh, tj musím ty ultimate (s nainstalovanými aplikacemi) zrušit.

Hoci som partner MS v tomto poradim riesenie, ktore MS povazuje za "protieulaovske";o).
Kup normalne OEM, MS bude spokojny, zakaznik je spokojny, obchodnik je spokojny.
Tie buzeracie, ze oem si musis kupit len s hw, ze oem je urcena pre nove pc, ze oem musis mat na fakture s pc, ze do 30 dni, ze do 60 dni od zakupenia a podobne pravidla, ktore si MS menil ako sa mu zachcelo mi lezu na nervy.
Proste kupou OEMka nic nepokazis.
Krabicovka na domaze pouzitie mi prijde trosku cenovo mimo, vyznam ma pri viacerych pc v domacnosti (mam nb a pevne pc napriklad).