Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodleva při spouštění Outlook Express

Při spouštění OE se objeví logo a následuje asi 5-10 vteřinová pauza, zkoušel jsem povypínat službu Windows Messenger, která se s OE vždy spouštěla, vymazat všechny e-maily, ale nic nepomohlo. Na jiné instalaci se OE spouští během zlomku vteřiny a to jsou v něm tisíce zpráv. Verze je OE 6 dodávaná s WinXP Pro SP1. Z určitých důvodů nelze instalovat SP2, ani novou verzi OE nebo jiného klienta. Dík

Antivir není instalovaný

Při neexistenci antiviru bych se obávala, že v paměti překáží nějaká nezvaná potvůrka :-(
Kromě rezidentního antiviru, o němž psal J.Fiala, mě ještě napadá příliš přísně nastavená ochrana firewallu či antispyware. Jinak samozřejmě zkontrolovat obecně všechny rezidentně běžící procesy v paměti, jestli jich není zbytečně mnoho v porovnání s dostupnou RAMkou atd.

Vir tam není zcela jistě, spyware taky ne, běžící procesy jsou v pořádku, je instalován Spybot, Spyware terminátor, Spyware Blaster, antivir sice neběží v paměti, ale počítač je pravidelně kontrolován pomocí NOD32. Z doinstalovaných rezidentních procesů běží pouze PicoPhone, PopTray, Point32 (rozšíření myši) a antispywary. Možná by pomohl nějaký externí program, který by udělal log kam všude OE sahá a co volá.

Běží Spyware Blaster a Spyware Terminátor, ale ty to nezpomalují to jsem zkoušel, antivir na svém počítači považuji za zbytečnost, viry si ohlídám sám, občas to pro jistotu projedu NODem. S virem jsem se u sebe nesetkal ani nepamatuji. Kromě OE jsem zkusil poštovního klienta Thunderbird a ten startuje rychle jak má. Je tam prostě prodleva, zobrazí se modré logo OE a pak se čeká 5-10 vteřin než pošta najede. Ještě dodám, že jako firewall používáme FW integrovaný v routeru Asus WL-500g, windowsovský FW zapnutý není, ale ani FW na to nemá vliv.

Ano, pak už běhá normálně, ale je to nepříjemné, veškerou poštu řeším na tomto počítači a potřeba spouště OE je x-krát za hodinu a čekat pokaždé až 10 vteřin není moc zábavné, na dalším počítači, kde je pošta jsou tisíce zpráv a spuštění je zlomek vteřiny. Zkoušel jsem povypínat všechny služby, co systém vypnout dovolil (pomocí programu Starter) a ukončin co nejvíc rezid. procesů, ale dělá to stále. Pomohl by snad nějaký monitorovací program, co se vlastně při spouštění OE volá a kam všude sahá.

Můžeš zkusit vypnout splash screen, to by mohlo OE o něco zrychlit.

Větev registru: [HKEY_CURRENT_USER\Identities\{Unique Identity}\Software\Microsoft\
Outlook Express\5.0]
Jméno hodnoty: NoSplash
Datový typ: REG_DWORD (DWORD Value)
Hodnota: 1 = bez úvodní obrazovky, 0 = s úvodní obrazovkou

Ještě taky zkontroluj, jestli máš zaškrtnuto v Možnostech na záložce Obecné "Přijímat a odesílat zprávy při spuštění". To samozřejmě start zpomalí...

Dík, aspoň jsem se zbavil ošklivého loga, ale jinak to nepomohlo. Ale POZOR - přišel jsem na další věc a to je velice zajímavé - pokud násilím ukončím proces MSIMN.EXE, OE spadne a až do restartu počítače startuje jak má!!! Čili neregulérní ukončení OE způsobí následný bleskurychlý normální start a takto to funguje až do restartu počítač, ovšem po restartu je opět vše při starém.

Ještě můžeš zkusit toto (bez záruky):

To fix this, open Regedit and navigate to this key:

HKEY_CLASSES_ROOT
\CLSID
\{FB7199AB-79BF-11d2-8D94-0000F875C541}
\InProcServer32

In the right-hand pane, double-click on the (Default) value and delete whatever is entered there, leaving it blank. Click OK. Now perform exactly the same step with the key directly underneath, namely

HKEY_CLASSES_ROOT
\CLSID
\{FB7199AB-79BF-11d2-8D94-0000F875C541}
\LocalServer32

Once both (Default) values are empty, OE will open normally

Kolik máš na počítači nainstalovaných fontů? Údajně by to s tím pomalým startem OE mohlo souviset.

Ten MSN Messenger se při startu nespouští - seš si jistej, jo?

Díky za snahu - VYŘEŠENO - ten pos.anej Outlook si při startu spouštěl Messengera, kterej byl v systému zakázanej a po ukončení ho opět končil. Proto, když jsem ho shodil násilím, Messenger zůstal v paměti a OE ho nemusel startovat a nabíhal až do restartu rychle. Nevím jak Messengera zakázat tak jsem prostě smazal MSMSGS.EXE v C:\PROGRAM FILES\MESSENGER\ a už startuje rychle jak má - to byla hrůza! Ještě jednou dík a čau - nebo ještě menší dotaz - jak toho Messengera nadobro regulérně zrušit jinak než smazáním?