Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodleva při spouštění Outlook Express

Při spouštění OE se objeví logo a následuje asi 5-10 vteřinová pauza, zkoušel jsem povypínat službu Windows Messenger, která se s OE vždy spouštěla, vymazat všechny e-maily, ale nic nepomohlo. Na jiné instalaci se OE spouští během zlomku vteřiny a to jsou v něm tisíce zpráv. Verze je OE 6 dodávaná s WinXP Pro SP1. Z určitých důvodů nelze instalovat SP2, ani novou verzi OE nebo jiného klienta. Dík

Můžeš zkusit vypnout splash screen, to by mohlo OE o něco zrychlit.

Větev registru: [HKEY_CURRENT_USER\Identities\{Unique Identity}\Software\Microsoft\
Outlook Express\5.0]
Jméno hodnoty: NoSplash
Datový typ: REG_DWORD (DWORD Value)
Hodnota: 1 = bez úvodní obrazovky, 0 = s úvodní obrazovkou

Ještě taky zkontroluj, jestli máš zaškrtnuto v Možnostech na záložce Obecné "Přijímat a odesílat zprávy při spuštění". To samozřejmě start zpomalí...

Dík, aspoň jsem se zbavil ošklivého loga, ale jinak to nepomohlo. Ale POZOR - přišel jsem na další věc a to je velice zajímavé - pokud násilím ukončím proces MSIMN.EXE, OE spadne a až do restartu počítače startuje jak má!!! Čili neregulérní ukončení OE způsobí následný bleskurychlý normální start a takto to funguje až do restartu počítač, ovšem po restartu je opět vše při starém.

Ještě můžeš zkusit toto (bez záruky):

To fix this, open Regedit and navigate to this key:

HKEY_CLASSES_ROOT
\CLSID
\{FB7199AB-79BF-11d2-8D94-0000F875C541}
\InProcServer32

In the right-hand pane, double-click on the (Default) value and delete whatever is entered there, leaving it blank. Click OK. Now perform exactly the same step with the key directly underneath, namely

HKEY_CLASSES_ROOT
\CLSID
\{FB7199AB-79BF-11d2-8D94-0000F875C541}
\LocalServer32

Once both (Default) values are empty, OE will open normally

Kolik máš na počítači nainstalovaných fontů? Údajně by to s tím pomalým startem OE mohlo souviset.

Ten MSN Messenger se při startu nespouští - seš si jistej, jo?

Díky za snahu - VYŘEŠENO - ten pos.anej Outlook si při startu spouštěl Messengera, kterej byl v systému zakázanej a po ukončení ho opět končil. Proto, když jsem ho shodil násilím, Messenger zůstal v paměti a OE ho nemusel startovat a nabíhal až do restartu rychle. Nevím jak Messengera zakázat tak jsem prostě smazal MSMSGS.EXE v C:\PROGRAM FILES\MESSENGER\ a už startuje rychle jak má - to byla hrůza! Ještě jednou dík a čau - nebo ještě menší dotaz - jak toho Messengera nadobro regulérně zrušit jinak než smazáním?