Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stanice TV Edelweiss získala českou licenci

Tak to nemá chybu (včetně diskuse):
r-art.php

Krátký úryvek:

Stanice TV Edelweiss bude přinášet pořady o jódlování, lidové tyrolské písně a o současné populární hudbě alpského regionu. "Program bude zaměřen na prezentaci alpské lidové hudby a kultury, německé lidové a populární hudby a poskytování kulturně informačního servisu, zejména pro tyrolskou oblast," řekl ČTK předseda vysílací rady Václav Žák.

Nechtěl jsem sem nic psát, mou rodinu fašista netýral (dejme tomu mimo válku :)
Mou rodinu týral zas****j vyp*****j nelidskej komunistickej rádobysystém. 3-[

Ale jódlování?

A název TV: třeba někdo zkouší buď co spolknem, nebo jak dalece jsme demokrati? Nebo fakt nemá tu naši historickou zkušenost a v jeho podvědomí je to jen název kytičky? :-p

Z mého hlediska platí presumpce neviny, pokud nepřemýšlím o všudypřítomné korupci.
A hlavně - někdo zaplatil za licenci => peníze do nás. (naše, ne cizí rada)
Někdo bude pravidelně platit Óčku, který to bude do bavor a rakous vysílat => peníze do nás, ne do cizích stanic...

Název stanice je OK. Edelweiss je skutečně pro ně jen květinka která pro ně symbolizuje jejich (ojro-)region. Nesymbolizuje Sudety :-) To že tady děláme jedovaté poznámky ohledně SS oddílu Edelweiss a Kamfgeschwader Edelweiss, je jen satira (alespoň za mne). Stejně jako mifovi mi ten landsmannschaft na obrázku přijde spíše do srandy. Nerozumím úplně tomu, když se nad tím někdo upřímně rozhořčuje. Přijde mi, že to je v Čechách běžné, uvažovat o druhé světové, jako by snad ani neskončila - možná proto, že většina Čechů v ní nebojovala. Na Západě se o tom uvažuje jinak.

Stačí vzít jak vypadá, když v českém TV dokumentu se zmíní druhá světová válka - štuky útočí, Hitler řve z tribuny, Wehrmacht pochoduje po Václaváku za zvuků Preusens Gloria. To pro nás symbolizuje druhou světovou válku.

V německém dokumentu? Vybombardovaná města, němečtí vojáci pochodují do zajetí, kaťuše střílí v ulicích Berlína. Tak vypadá válka v německém dokumentu.