Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AVG Free

ahoj, máte někdo zkušenosti s bezplatnou verzí AVG? Říkal sem si že ho nainstaluju místo placeného AVG9 které sem měl doteď, ale když sem ho stáhnul tak koukám že má jenom ani ne 4 MB.
Kolik to může poznat virů? Myslíte že to zná všechny viry co ty předchozí verze, které měly několik desítek MB? (myslím ten instalační soubor). Nebo bude znát jen ty nové třeba z posledního roku?

Ty 4MB jsou jen instalátor, který si zbytek stáhne podle verze tvého operačního systému, včetně aktuálních virových definicí a aktuální verze antiviru.
Je to lepší, než stáhnout 80MB a pak následně ještě zkoro jednou tolik jako aktualizace.

Jinak já ten antivir instaluju na domácí počítače.

Podle mého názoru co mám za ta léta s AVG, tak podle mě je úplně na nic, většinou vyvolává falešný poplachy. Avast Home sem používal do nedávna a nebyl špatný, akorát teť má nějaký problémy s aktualizacema, protože, když se měl aktualizovat samotný antivir na novou verzi, tak absolutně se to nechce dělat a našim známím to rozhasilo celej komp, takže se musel instalovat znova celej systém a od teď to řeší manuálně s novou verzí programu.
Já sem si teda pořídil Norton 360 a jsem maximálně spokojen, chytillo mi to doposud absolutně všechno pokud to něco našlo a dokonce i zablokovalo pár stránek, když se mu na nich něco nezdálo, Norton 360 je podle mě nejlepší ochrana vůbec.
Tady nějaký info a dá se to tam i koupit, kdyby někdo chtěl 360, ale za lepší cenu na jeden rok sem to koupil na softcomu. Samozřejmě vím, že pro káždého je jiný antivir prostě nej.

Aspoň co já vím tak avg patři mezi ty nejlepší, ten kdo se třeba pohybuje ve warez scéně a stahuje cracky apod. Tak se v tom musí vyznat a znát základy programovaní, protože 100% spoléhat na AV je blbost, stačí neznámí kód který chyby v databází AV a virus už má přistup k vašim datum, takže nikdy není 100%. Můžeš ještě použit Norton,Aviru apod. Avast bych úplně zavrhl je na .... Podle mě už stejně nestačí jen AV musíš mít doplňkové funkce jako je FW,rootkit apod. protože aspoň 50% práce se odehrává na internetu (aspoň u mě) pokud ovšem se nepohybuješ ve warezu.

pokud člověk nerozezná rozdílí mezi soubory, pokud neví jak se muže takoví soubor muže chovat tak je 100% jasný že stáhne nějakého trojana,keylogera apod. proto základy programovaní, a není pravda že člověk který je warezak musí několikrát do měsíce přeinsta. win pokud má tyto vědomostí a není vůbec na škodu znát hack. praktiky které se k tomu využívají (nemusí to byt supere expert na kódy apod. stačí všeobecně).Navíc od velkých skupin není problém sehnat kód a prolustrovat ho. Ale pokud je člověk blbec a nepozná rozdíl mezi exe,vb,bat apod. A nedokáže čist v kódu tak stahuje každý nesmysl který mu přijde pod ruku. Navíc vy děláte že je to ojedinělá věc ale není už snad nikdo kdo by měl 100% vše koupené.