Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zatížení CPU procesem NT Kernel & System

Dobrý den,
zhruba po 2 hodinách od zapnutí počítače (notebooku) mi tento proces začne zatěžovat procesor. Vytíženost skáče z 0 na cca 30% v pravidelném intervalu po jedné sekundě. Zkoušel jsem zjistit, jestli tento jev nespustí nějaký konkrétní program, ale nepodařilo se mi to. Po restartu se proces uklidní. PC je staré 2 měsíce. Před 5 dny jsem instaloval nový ovladač grafické karty (verze ovladče NVIDIA: 4.4.730.0) Bohužel si nejsem jist, jestli se tento problém vyskytoval už před instalací upgradu. Předchozí verzi nevím. Od instalace nového ovladače se taky zvýšila spotřeba energie. V klidu PC odebíralo kolem 9 - 14 W. Nyní se hodnoty v klidu pohybují od 18 do 23 W. I když CPU není zrovna vytíženo procesem NT Kernel a System.

parametry PC: Intel Core i5 2430M Sandy Bridge, RAM 4GB, NVIDIA GeForce GT540M 1GB + ještě intel grafika, HDD 750GB 5400 otáček, Windows 7 Home Premium 64-bit

zjistíš to sledováním v process exploreru.
proces "NT Kernel a System" je pouze imaginární hodnota.

zjisti co vytěžuje, bude to pravděpodobně ovladač((naznačuješ grafárnu- ovladače jsou od výrobce ntb?)
(proces/vlastnosti/threads), popřípadě vytvoř v programu dump a ve windbg ho analyzuj.

Vytíženost skáče z 0 na cca 30% v pravidelném intervalu po jedné sekundě.

co přesně skáče si ti tam krásně ukáže.

zhruba po 2 hodinách od zapnutí počítače (notebooku) mi tento proces začne zatěžovat procesor

teploty, paměť v pohodě?

Ve vlastnostech "threads" nemůžu nikde najít :( Teplota by mohla mít spojitost? Pravda, že se PC při hraní GTA 4 dost zahřívá. I s chladící podložkou se teplota CPU vyšplhá až na 87 stupňů. Po vypnutí hry teplota sleze během pár minut do obvyklých 38 - 45. Bez zátěže se ale nepřehřívá.
Co se týče ovladače, původní verze byla od výrbce (Acer), ale nový je od výrobce karty (NVIDIA)
Bohužel to teď nezlobí a nevyskytuje se to zcela pravidelně, takže bude chvíli trvat než nějaký postup vyzkouším. Ale předem děkuji za pomoc...

Co se týče ovladače, původní verze byla od výrbce (Acer), ale nový je od výrobce karty (NVIDIA)

chyba, měli by to být ovladače od výrobce ntb.

jinak můžeš mrknout do prohlížeče událostí.

vlákna najdeš zde:
[10269-threads-png]
u položky system je značně omezen výpis, u ostatních procesů ne.

v nouzovém režimu to asi nezlobí, co?