Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nový PC - herní základ

Zdravím poradňáky,
konečně přišel čas, bych si koupil nový pc místo ntb, který odešel do křemíkového nebe :.(

PC se bude využívat především pro:
- brouzdání po netu, přehrávání flash videí
- přehrávání neFullHD filmů
- práce s fotografiemi, tzn. kombinace programu GIMP a tabletu Genius M610 (na současném stroji práce není plynulá a občas se zasekává, ale je fakt, že tam je procesor Turion X2 2.2GHz)
- a samozřejmě občasné hraní - měl by na FullHD rozlišení při slušných detailech a fps nepadající pod 30 rozchodit současné/rok dva staré hry, s vyhlazováním nepočítám (rád bych si zahrál Black Ops 1 a 2, MW 2 a 3, Battlefield 3?, Mafii 2...)

Mám rozpočet 15-17 tisíc na bednu s OS, moje představa je zatím takováto:
Intel Core i3-2120
MSI Z77A-G43 - Intel Z77
MSI N560GTX-M2D1GD5
Kingston Value 4GB DDR3 1333
Corsair Builder Series CX500 V2 500W
CoolerMaster Elite 335U
LG GH24NS
TP-LINK TL-WN751ND
Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM
pevný disk už mám WD 500GB
1) Je tato sestava vhodná vzhledem k mým požadavkům?
2) Nebyla by vhodnější spíše kombinace AMD Phenom II X4 965 BE a AMD Radeon HD 6870?

Dále bych potřeboval poradit s chlazením, nevím který chladič procesoru vybrat:
- CoolerMaster Hyper TX3 EVO
- Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2
3) Budou stačit ty 92mm nebo mám vybrat nějaký 120mm?

A pak ještě ventilátory do skříně, vepředu je pozice pro 120/140mm ventilátor:
4) Bude lepší dát dopředu nějaký 140mm? Nebo zezadu vzít ten neregulovatelný 120mm, dát ho dopředu a dozadu koupit 120mm regulovatelný?

Děkuji mnohokrát za případné odpovědi!

Já bych osobně ještě zapřemýšlel nad jinou grafikou. Ta 560 má 150W spotřebu, takže bych se díval po něčem úspornějším, jelikož mám rád tichý počítače a 150W v zátěži už může být trochu víc slyšet. Řada HD7xxx od AMD je mnohem úspornější. Ovšem volba je na tobě.

Ono je to taky o osobních preferencích. Někdo má holt raději nVidie, já ani moc ne, ale pokud by uvedli výkonnější karty s nižší spotřebou a zajímavější cenou, tak bych na sympatie sral a šel bych po lepším poměru cena/výkon/spotřeba. Zatím to však vidím ve prospěch AMD, tedy v nižších cenových kategoriích, tj. do 4 tisíc. Po dražších se nedívám, nikdy bych to nevyužil.
Za dlouhý roky jsem vystřídal karty obou značek a ve finále to bylo jedno. Buď to na hru stačilo, nebo nestačilo a byl čas na něco novýho.

No ono je to také o tom, že mezi 7770 a 7850 je díra a starší 68xx jsou čím dále méně. A ani u nich spotřeba není zas tak dobrá. Takže okolo čtyřech tisíc si moc nevybereš a zbývá nV 560. Až ta skončí s nástupem nV 650 - 660, tak čekám že AMD vyrukuje s nějakou pravě mezi 7770 a 7850.

přesně tak. taky bych raději modernejší a úspornější kartu, ale hd7770 nedosahuje výkonu gtx560 a hd7850 je zase moc drahá, a hd6870 je na tom se spotřebou dost podobně jako konkurence od nvidie.., takže ono si okolo 4tisíc moc nevybereš.