Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalita notebookovych displeju

Ahoj,
jake mate zkusenosti s notebookovymi displeji? Mam na mysli u novych notebooku, co se aktualne prodavaji. Ne tri roky stare.
Jde mi o to, jak na nich vypadaji filmy, hry atd... Je mi jasne ze existuji ruzne technologie displeju, ale aby vyrobci notebooku uvadeli, jestli pouzili TN nebo PVA, coz by mohlo o leccems napovedet, to je ani nenapadne.:-(
Dekuji.

Displeje na noteboocích jsou IMHO (J.) zcela srovnatelné s jejich stolními bratříčky - tzn. se všemi jejich výhodami i neduhy. Jak jsi správně podotknul, problém je v tom, že u notebooku se o parametrech LCD moc nedozvíš, jedině si najít nějakou detailnější recenzi na netu. Takže když narazíš na kvalitní notebok/displej, hry i filmy budou bez problémů. Když koupíš nějaký lowend nebo blbý kus, bude problém.

Jen doplnim. Pred vice jak rokem notebook UMAX VB 935, displej 1400x1050. Tenkrat to byl super displej ve srovnani s ostatnimi noteboooky nebo stolnimi LCD.
Nedavno jsem nafasoval novy notebook Umax VB 6200, displej stejne parametry. Ale je videt pokrok - skvely pozorovaci uhel - opravdu je to videt i uplne zboku a shora bez typickeho "zcernani", bila je opravdu bila (jak bylo v reklamne na Ariel) az je to nezvyk u LCD. Svetelnost se taky o hodne zlepsila.

Video se na tom samozrejme sledovat bez duchu da, ale co se tyka rychlosti, nemuze souperit s nejnovejsimi stolnimi LCD.

No jelikož občas pracuji na IBM Thinkpad 2373 což určitě není žádné ořezávatko, tak mohu ohodnotit i jeho displej.
Kvalita a rovnoměrnost podsvícení je o dost horší než na stolním LCD monitoru, rovněž celkově obraz působí nějak "vyblitě". Pozorovací úhel se mi zdá taky o něco horší než u stolního monitoru.

Ono je to i o tom, že v notebooku je třeba aby ten displej byl co nejtenší, a tak tam není možné používat více podsvětlovacích trubic a podobně.

Ale ve srovnání s CRT monitorem je displej notebooku pořád v plusu. I přes jeho nedostatky. Doba odezvy se mi jeví jako dostatečné a ani při rychlé změně obrazu nevidím duchy a podobně.

Ja som mal HP notebook, po roku a pol vznikly naraz asi štyri vypalené body ešte v záruke. Neuznali to, že vraj v norme. Po záruke postupne vypadlo pol displeya. To píšem preto, aby si niekto naivne nemyslel, že čím drahší notebook, tým lepšia kvalita.