Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem může černobílá tiskárna tisknout barevně?

ahoj všem, jsem zvědavý co mi na to řeknete... Vsadil sem se s kámošem, že na černobílé tiskárně vytisknu barevně fotku. Co myslíte vyhraju tu sázku? On tvrdí že to není možné, já myslím že je.

[mod]Po malém promáznutí opět otvírám. Koukejte si prosím do huby. (Zarniwúp)[/mod]

Zavisi to na tom, kolko mas toho nastudovaneho. Ak poznas technologie za poslenych 60 rokov a mas v nich prehlad napriklad, tak mozes byt mozno aj uspesny.
Koncom 60-tych rokov min.storocia existovala technologia, kedy pomocou ciernobielej televiznej obrazovky bolo mozne produkovat farebny obraz.

Nespominam si presne do detailov na technicke riesenie, len si pamatam, ze sa jednalo o fazovo posunute signaly. Nieco podobne sa pouziva v sucastnosti pre 3D zvuk robeny pomocou DSP. Pomocou fazoveho posunutia signalov je mozne navodit dojem priestorovosti (pri zvuku), alebo farebnosti (pri obraze).

Mno pánové, abyste se nedivili. V devadesátých letech se k tiskárně Epson LX300 prodával barevný adaptér a trojbarevná páska. Výsledek odpovídal technologii, nicméně barevný obrázek se dal vytisknout.