Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tvorba PDF v Akrobatu Xpro

Dobrý den,
nemáte někdo zkušenosti s tvorbou mnohostránkových PDF? Když jsou dobře čitelná na monitoru i po vytištění jsou moc veliká a naopak. Konkrétně bych potřeboval barevně naskenovat titěrné tabulky sestavené v exelu tak, aby byly čitelné i po vytištění a zároveň, aby PDF soubor ve kterém budou, nebyl moc veliký. Můžete mi, prosím, poradit, jak to udělat? Děkuji.

barevně naskenovat titěrné tabulky sestavené v exelu

1. proč skenuješ něco, co už jednou bylo v elektronické formě?
2. Excel je EXCEL (od slova "excelovat"), nikoli "Exel"

Pokud tě trápí velikost PDF a nemáš původní dokument, pak bude třeba naskenovat pořádně a následně prohnat OCRkem zpátky do Excelu. Z něj to už vytiskneš do PDF jako křivky, tj. objemově úsporně. To OCR můžeš ukrást stejně jako jsi ukradl ten Acrobat.

Jiná cesta jak získat malé a přitom čitelné PDF neexistuje.

edit: normální scannery a multifukce obsahují více či méně kvalitní (či ořezané) verze OCR sw, možná jej tak nebudeš muset krást.

1. potřebuju je naskenovat kvůli podpisům
2. děkuji za úpravu češtiny

3. Můžu se tě zeptat, co znamená, že jsi moderátor??? To každého, kdo neumí pracovat s produkty Adobe a má možnost je používat, označuješ za zloděje??? Toho Acrobata máme ve firmě nainstalovaného LEGÁLNĚ (KOUPILI JSME HO). Momentálně ale není přítomen nikdo z kolegů, kteří s ním pracují, tak jsem se zkusil zeptat tady, ZA COŽ SE TI OMLOUVÁM!!! Myslel jsem, že to tu funguje jako poradna a ne jako diskuze pod články na Novinkách..., ale jestli chceš, tak mi klidně ještě jednou oprav češtinu...

ono to je tak: každý by chtěl pilotovat letadlo (ideálně Jumbo), ale ne každý je sto pochopit, že k tomu, abys dokázal upilotovat byť jen malé jednomotorové letadlo potřebuješ hodně vědět a ještě více mít nacvičeno. A promiň, že člověku, který prohlásí že si "koupil" letadlo, ale že s ním neumí létat, opravdu nevěřím ani nos mezi očima.

Tudíž má rada zní: nech to na ty kolegy. DTP se na poradně opravdu nevyučuje (radu jsi ostatně dostal, ale tys musel pofoukat své ego).

P.S.: neopravil jsem tvou češtinu, ale absurdně zkomolený název programu.

edit: nenapadlo tě naskenovat podpisy a vložit je do excelu? Ten pak vydestilovat?