Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linkování dokumentů ve Wordu

Mám 5 manuálů k naší aplikaci (LMS) - pro admina, studenta, pedagoga... Některé části jsou stejné u všech - zásady ovládání, přihlášení, odhlášení... Chci, aby ty společné věci byly ve zvláštních souborech, které by se jen přilinkovaly k původnímu dokumentu a změny, které by se v nich udělaly na jednom místě, se tak projevily ve všech 5 dokumentech. Jenže když to udělám pomocí Insert - Object..., tak se mi u vícestránkových dokumentů vloží jen první stránka a ty další ne :-(. Když to udělám pomocí Insert - File, tak se sice vloží celý soubor, ale pokud provedu změnu ve vkládaném souboru, tak se v manuálu neprojeví :-(.

To píšu, že nefunguje. Aspoň počítám, že to je to, co já vidím jako Insert - Object... Prostě to vloží jen první stránku a další se to vybodne.

Navíc mám problémy s tím, že obsah při pokusu o aktualizaci hlásí, že nemůže nalézt bookmarky definované v takto přilinkovaném souboru :-(

Na takéto spájanie dokumentov je asi najlepší IncludeText: Insert / Field... / Links and References / IncludeText.

Kód vloženého poľa v dokumente potom vyzerá nejako takto:

{INCLUDETEXT  "manual.doc"  \* MERGEFORMAT}

Obsah dokumentu obnovíš tak, že dáš na tom poli pravý klik a zvolíš Update Field. Keď urobíš zmenu vo vloženom texte, tak po uložení dokumentu sa zmeny prejavia aj v originálnych dokumentoch.

Rady z vlastných skúseností:
Ak môžeš použiť absolútnu cestu, tak ju použi - ušetríš si nejaký čas nadávania :-). Ale aj relatívne cesty sa dajú zvládnuť.
Verzie dokumentov, ktoré fungujú, si odkladaj, lebo sa môže stať, že to zrazu prestane ísť. Väčšinou sa to dá dať zasa dohromady, ale niekedy nie.
Ak niečo nefunguje, občas pomôže, keď sa vrátiš k bodu, kedy to fungovalo a celý postup zopakuješ.
Občas (skoro vždy :-D) sa chovajú divne referencie (na obrázky, tabuľky a pod.), takže to treba kontrolovať.

Keď ale spájaš len 5 dokumentov, tak je možné, že sa s takýmito problémami nestretneš.