Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem potrebujem daky remote desktop (specialny)

obcaspotrebujem nieco narychlo riesit na dialku a mam taketo poziadavky:
-uzivatel musi vidiet co robim takze ten windowsovy nepripada do uvahy
-musi byt jednoduchy na obsluhu takze ziadne openvpn
-musi to byt klient-klient riesenie alebo soft co bezi na linuxe a je free (server, klienti musi byt pod windows)
-bezpecnost nehra rolu soft pobezi na chvilku a adminove konto sa hned zrusi cize sifrovanie nie je podmienka
-soft musi mat jednoduchu instalaciu ktoru zvladne aj zaciatocnik...mal by spolupracovat s xp he aj prof

existuje vobec nieco take;o)?

VNC nebo LogMeIn.
Nepochopil jsem, jestli ma server bezet na linuxu nebo na windows ("soft co bezi na linuxe")?
Jestli to ma byt co nejjednodussi a server ma bezet pod windows, tak jednoznacne LogMeIn.
Vyhody:
- nejjednodussi ovladani
- bezpecne sifrovane spojeni
- nemusi se nikde nic nastavovat ani forwardovat porty
- zadarmo

Hledáš tedy SW pro helpdesk Windows stanicím? (Protože nachápu možnost "serveru pro linux")

Nezajímá-li tě vůbec bezpečnost, tak asi je pro tebe rozumná volba VNC, instalace je jednoduchá a klient je javový pro browser, pro Win32, linux...

Raději ale doporučuji si zjistit něco o Remote Assistance - Vzdálené pomoci. Funguje pro XP Pro i Home, je to RDP (=bezpečné, rychlé) a neinstaluje se nic.

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/helpandsup port/learnmore/remoteassist/intro.mspx

na xp he user proste nemal volbu zaskrtnut remote desktop preto som sa naivne domnieval ze he to proste nepodporuje. okrem toho mi na rd vadi to ze user nevidi co robim a musim mu to este potom "nazorne" vysvetlovat. bezpecnost ma nezaujima preto ze vacsinou sa jedna o jednorazove akcie a moje admin konto bude hned po vykonani opravy zmazane preto pripadne odchytenie hesla je nepodstatne.
rd pouzivam bezne u userov ktory maju xp ale ma ozaj tu nevyhodu ze nieco porobim a user nevie co (okrem toho vysvetlit niekomu ze mi musi rd povolit po telefone je ozaj porod;o(()

Jenže Remote Assistance není Remote Desktop. U Vzdálené pomoci (RA) uživatel vidí co děláš, u Vzdálené plochy (RD) to nejde (přesněji řečeno nejde to jen u XP, serverová Windows to podporují).

Ale na straně uživatele je to dost komplikované (viz odkaz), ale vyplatí se to.