Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno heslo XP Home SP2

Instaluju PC pro švagra a po zadání uživatelů (5 ks) to přejde do přihlašovacího dialogu. Problém je v tom, že u všech to chce pro přihlášení heslo. Já ho nezadával a ani si nejsem vědom, že by mi instalační program oznámil, že je tam nějaké heslo nastavené.

Je to dost slabý počítač a instalace trvala přes 2 hodiny a nechce se mi ji absolvovat znovu.

Zná někdo řešení?

Při instalaci se přeci nastavuje heslo uživatele Administrator, ne? Přihlaš se jako Administrator a zkontroluj jejich účty v správě účtů.

Možná, že SP2 nedovolí mít uživatele s prázdným heslem (v životě mě něco takového, jako mít uživatele bez hesla nenapadla, tak nevím). Bylo by to jen správné.

Je to Home verze. Administrátor je dostupný pouze v nouzovém režimu. A i tam je chráněn neprázdným heslem. Už jsem se s tím tuším kdysi setkal, ale nevzpomínám si jak to bylo. Jen mám dojem, že to vzniklo, pokud se při instalaci zadal víc jak jeden účet.

Heslo jsem nikde nezadával a jak jsem psal, nejsem si vědou, že by mi inst. prg. sdělil, že tam heslo je. Heslo je vyžadováno u všech 5 účtů.

Není v konzole po bootu z instalačního CD něco jako passwd na Unixu?

Když se používá welcome screen, pak se tam samozřejmě Administrator nezobrazí (lze to ale zařídit snadno změnou v registrech). Pomocí dvojitéto stisku Ctrl+Alt+Del je ovšem možné se přepnout do klasického přihlašovacího dialogu, kde se již můžete přihlásit jako kdokoliv. A neříkejte mi, že to nejde. Leda by to někdo zakázal, možná nějaký šotek.

Tak bohužel guest chce taky heslo.
Zkusil jsem konzolu zotavení a tam je heslo Administrátora prázdné. Pak jsem zkusil opravnou instalaci a jsem tam, kde jsem byl.

Při instalaci jsem zadal pevnou adresu TCP/IP včetně DNS serveru (wifi) a i po odklepnutí prázdného hesla to hlásí "Zadaná doména neexistuje nebo není k dispozici". To prosím u XP Home.

Takže zítra nová instalace od nuly a bez zadání parametrů TCP/IP.

A nepopíjelo se moc u té dlouhé instalace:beer::beer:? Protože jsem se s tímto nikdy nesetkal /pravda s pěti účty taky ne, jednou se čtyřma a to ta familie uděla účet aj psovi aj s fotkou/.Taky jestli jsi u toho nebyl tam ty hesla mohl někdo nacvakat. Jako že i účet na admina chce heslo je dost divný. Jestli ten počítač si nějaký hesla nevygeneroval sám například vadnou pamětí nebo něčím takovým.

Ó nikolivěk. Jsem střízliv a zatím fungujícího rozumu.;-)

Jak jsem psal, už jsem se s tím jednou setkal a řešil jsem to reinstalací od nuly. Bohužel nevzpomínám si na příčinu, pouze se domýšlím, že to způsobilo nastavení TCP/IP karty a nebo zřízení více účtů jak jednoho, popřípadě kombinace obou.
K této doměnce mě přivádí nesmyslná hláška "Zadaná doména neexistuje nebo není k dispozici" i po odklepnutí prázdného hesla.

Problém bude v tom, že vsadím boty, že v průběhu instalace nikdo z nás nic nenastavuje, vyjma hesla pro administrátora. Vše až dodatečně. Ostatně některá udělátka přibyla až s SP2. A pevně doufám (možná naivně), že nikdo v průběhu instalace není připojen k síti (pokud v té běží DHCP server). To by si o ty breberky přímo říkal. Takže chybí zkušenosti s tím, co všechno se může v této fázi přihodit.

Pořád jsem to nezlomil.
NTpassword z image boot CD cd060213.zip vypíše Step One, odentruju a dozvím se mounting on /dev/hda1, NTFS volume version 3.1 ..... a dál nic. Na heslo už nedojde.

Opravdu se to chová divně.
1) Nejdřív jsem zkusil opravnou instalaci přes stávající - stejný výsledek
2) nová instalace po formátu disku s vytaženou síťovou kartou - po národním nastavení, které odklepnu zadám jméno uživatele, nechám prázdný název organizace. V dalším dialogu se mě ptá na název PC, přepíšu vygenerovaný shluk znaků textem "doma" bez uvozovek, pak odklepnu datum a čas a začne instalace sítí. Chvilku to jede a vyskočí chybová hláška "Zadaný název pracovní skupiny je neplatný". Toto má podle mě za následek požadavek na to heslo a po jeho odklepnutí hlášku "Zadaná doména neexistuje nebo nemůže ověřit účet".
To vše pořád na XP Home!
3) vytáhl jsem i modem a opět instalace začínající formátem a stejný výsledek.

Je v tom AWARD BIOS, nevíte o nějaké položce BIOSu, která by to eventuálně mohla způsobit? Tzv. "Optimální nastavení" BIOSu nepomohlo. Je tam Motherboard Transcend TS-APM3 www.neoseeker.com/Hardware/Products/Transcend_TSAPM 3/ Celeron 700

Nenastavuju nic kromě jména uživatele a počítače. Kdysi jsem nastavoval dopředu síť, je to však ztráta časdu. Navíc jsem většinou nastavil tcp/ip místo síťovce firewire řadiči, který XP vždy strčí před síťovku...

Instalaci s SP1 se provádět při zapnutém dhcp a síťovém kabelu fakt nedalo blaster naskočil dřív než poprvé pracovní plocha. XP s SP2 klidně instaluju i s dhcp a zaplou sítí ještě se nic nestalo. Je to určitě taky otázka nastavení toho dhcp a jestli je tam i nějaký FW.