Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vsync - jaký má vliv na výkonu ve hrách?

Ahoj, jaký má Vsync vliv na výkonu ve hrách, protože jsem četl různé diskuze a někde říkají že je lepší ho vypnout někde že zapnout. Takže co mi to dá, jaký to má vliv na výkon (fps) a jestli se mi to vyplatí používat, když novy hry hraji na low-medium. Jo a nejsem žádnej děkan fakulty informatiky tak mě hnedka nehejtujte.
Předem díky za odpověď.
Zmena predmetu, pôvodne: Vsync (los)

Je to různé. Někde to opravdu dělá problémy, jinde zase ne. Obecně je zbytečné, aby GPU renderovalo více než fps, než je obnovovací frekvence monitoru (většinou 60 hz -> 60 fps). Pokud ti hry tolik běžně nedosahují, je to jedno. Smysl to ale má u hodně výkonných GK, na kterých běží nenáročné hry. GK je schopna renderovat třeba přes 200 fps, což je úplně zbytečné. Zaputím v-sync se fps sníží na 60 a půjde to poznat i na zahřívání GK a spotřebě celého PC. Celkem pěkně je to rozebráno zde: http://www.zive.cz/clanky/zere-pri-hrani-moc-ubert e-ji-kyslik/sc-3-a-148944/default.aspx