Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompatibilita mat. dosky a grafiky

Xcel byx sa spytat jestli... Je mozne nejak rozbehnut na maticnej doske od manliho ms6260, hodne starej kartu ge force 5200 pro ktora vraj podporuje pripojenie agp 2-4-8.. skusal som a neviem ci je to len zle nadstavenym biosom ale vo windows mi pise stale hlasku graficku kartu sa nepodarilo spustit takze mi funguje len to najzakladnejsie rozlisenie... Pre informaciu mat. doska podporuje maximalne amd K6-2 kolo 400 az 500mhz... Dik za radu

Ake ovladace grafiky si instaloval? Ake ovladace grafiky tam boli predtym (odinstaloval si ich)? Nie je na doske integrovana nejaka grafika? Ak ano tak zakazat v BIOSe.
Nainstaloval si ovladace chipsetu?

Aka je to presne grafika (presne vyrobca a typ)

P.S. Ak ti z tej grafiky ide obraz (aj ked len v zakladnom rozliseni) tak predsa ta grafika funguje v tom AGP 2x, keby to AGP2x nepodporovala tak by si nevidel nic, Pc by sa nespustil, a pravdepodobne by do toho slotu vobec ta grafika nesla strcit. To co popisujes (ide max. zakladne rozlisenie napr. 800x600x16farieb) je skor otazka typu "preco mi nefunguju ovladace na grafiku".
Takze skus este starsiu verziu ovladacov, z drivers.asp az si nakliknes co potrebujes a aky mas Win tak tam budes mat (tusim vlavo niekde v stlpci) aj linku na archiv ovladacov, skusil by som nejaku verziu sestdesiat az sedemdesiat cosi, t.j. 6x.xx-7x.xx

použitý obludně pomalý chipset na desce od špatného výrobce míval problémy s grafikami nvidia. vyměň to za ati a nějakými násobky agp se vůbec nevzrušuj, budeš rád že ti ten krám pojede.
levnější a bez nervů bude šuntový board vyhodit a v bazaru koupit výkonnější