Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno hromadne presunuti souboru podle seznamu

Zdravim vas vsechny
l
amu si hlavu s hromadnym kopirovani/presunuti souboru.

jde o to, ze mam hromadu slozek a ni jednu podslozku

d:\zdroje\kn111\JPEG
d:\zdroje\kn112\JPEG
d:\zdroje\kn113\JPEG
....
ve slozce JPEG jsou stovky jpg souboru
ale i slozka KN*** obsahuje jpg soubory, ktere maji zustam tam kde jsou...

mam vytvorenou slozku export a tam mam vytvorene adresare
d:\export\kn111\
d:\export\kn112\
d:\export\kn113\

a tam potrebuji soubory JPG presunout,ale bez toho adresare JPEG :-)

naselj sme si skript,kterym si vytvorim hromadne ty adresare jejich vypis si udelam pres prikaz "dir >xxx.txt /b" do souboru "slozky.txt"...

ale nenasel jsem nic kloudnyho na to presuniti
idealni by bylo, kdyby se bud zadala cesta zdrojoveho adresare a vlezlo si to do te podslozky JPEG nebo si to bralo cestu z textoveho souboru...

napada vas neco??

ja nasel tohle jako castecnou inspiraci, ale vuuubec tomu nerozumim...
http://pc.poradna.net/q/view/72546-script-na-hroma dny-presun-souboru-a-prejmenovani
http://pc.poradna.net/q/view/43896-soft-na-hromadn e-prejmenovani-souboru-v-adresari-podle-nazvu-adre sare

diky
gyroskop

nutné je vše, vyjma přesměrování do nul (>nul) a případného potlačení výpisu vlastního řádku příkazu (@).

v podstatě:

"obal" tvoří for cyklus, který iteruje po seznamu, který je tvořen výstupem příkazu dir - ten vypíše všechny adresáře ve zdrojovém adresáři (jen adresáře, ve zkráceném tvaru - pouze jméno adresáře). S každým adresářem se pak provede příkaz move - bere se adresář\jpeg a přesouvá se do cíle jako jméno adresáře.

jak je ta reakce rychla, tak jsem se toho ani nevsimnul, ze jsi tam psat o tom D c ceste a rozbor toho co dela.

zkusim se podivat co to dela, kdyz se vyhodi to >null nebo @

zas jsem o neco chytrejsi, ale k uceni toho je porad nekonecne mnoho...

ted jsem odhalil proc jsem predtim nevidel okamzite reakce, mel jsem tohle forum otevreny ve 3 oknech prohlizece a pokazde se trefil do jineho :-))

uz jsem si to vyzkousel co to dela, pro me je lepsi kdyz mi to vypise cesty, alespon budu vedet, kolik se toho presouva...

jeden adresar ma cca 7 gb, tech adresaru mam treba najednou 100. tak mu to asi chvilku bude trvat...

jeste kdyz vyhodim >nul tak skoda, ze udela jen vypis, ze presunut 1 adresar a ne pocet souboru... ale to je jen v podstate nepotrebny detail...

musim ted pryc. rodina si me zada... a prace bude cekat :-)

jeste jednou moc za pomoc a ochotu. kez bych mohl byt taky nekdy tak uzitecny..