Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jakým nástrojem odebrat ikonu z oznamovací oblasti

Ahoj všem, nedávno jsem potřeboval odstranit nějakou ikonu ze systray a narazil jsem někde, že se spustí nástroj Windows (něco jako je msconfig na systém nebo regedit na editaci registru) a jen se zakáže zobrazení ikony v oznamovací oblasti. Mám tam totiž pořád ikonu "bezpečně odebrat hardware" a to mě znervózňuje, protože nikdy nevíte, kdo vám "bezpečně odebere" pevný disk. Teď jsem tu měl tejden neteř, žena u toho taky sedí, malaá je ještě malá, ale už taky "pracuje" na PC, takže rád bych to nějako schoval. Samozřejmě, že mám nastaveno, aby se ta ikona "vždy skryla", ale šipčička, pak se klik, něco se vás zeptá a znáte blondýny - na všechno ANO....
díky za rady všem. pb

Myslel jsem že tenhle proces přesně vystihuje slovo "skrýt" - tedy že je něco schované, nevidím to, ale přesto to nepřestalo existovat :-)

To co bys chtěl ty je nejspíš to, aby ten program v rpvé řadě nestrkal svou ikonu do traye - jsou na to Windows API a není to ždáná magie, je to prostě zobrazení malé bitmapy v tom systrayovitém prostoru - ale to už je na tvůrci programu aby tam ikony necpal.

Programy nikterak neběží nebo nejsou v trayi, tam jsou jen malinkaté bitmapy které žerou minimum prostředků. Prostředky žerou ty programy samy

přesně tak - já vím jak je ukrýt,abych je neviděl, ale já ji tam nechci vůbec! bohužel si nepamatuju, co se spouští - je to něco jako služby (tento počítač pravým tl. - spravovat - služby a aplikace...)
je to asi měsíc - někde jsem to v nějakým fóru vyštrachal a ukryl tak - nebo dá se říci zakázal, aby se v systray zobrazoval amplión (nastavení zvuků).

Celé je to složitější než myslíš. Pokud ti program nenabízí možnost ikonu nezobrazit, neexistuje žádná systémová cesta ji nezobrazit.

Myslel jsem to dobře, ale jak chcete - kdo chce kam...

http://www.google.com/search?q=hide+any+icon+from+s ystray
http://www.google.com/search?hl=cs&c2coff=1&q=hide+ any+icon+from+systray+utility&lr=

Aplikací na "skrytí" ikon je spousta, ovšem osobně nemám k různým neprověřeným freeware a shareware vůbec žádnou důvěru; 60% toho bude adware /spyware.