Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc při výběru nového monitoru

zdravím odchazí mi můj monitor samsung syncmaster 940 bf a chtěl bych si koupit nový. Proto prosím jestli se někdo vyzná v monitorech tak jestli by mi pomohl najít ten který by splnoval mé pozadavky.
cenově nejlépe do 5 tisíc, max 6 - ale to by musel být fakt dobrý.
širokoúhlý nejlepe 24'' s rozlisenim 1920 x 1080 px, 16:9 s lesklým povrchem.
doba odezvy nejlépe 2-3 ms, ale může být i 5
musi mit HDMI vstup
typ displeje: nejlepe nejaky novejsi nez TN.
Monitor hlavně na filmy a hry, internet.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

zdravím, dekuji za odpovedi.
proč leskly? protoze jsem nekde cetl ze ma lepsi kontrast a na monitor mi v pokoju slunko nesviti.
Ten první mi moc nevyhovuje vysoka cena nato, že ma 8 ms odezvu, nema HDMI a tak velkou spotrebu, ten druhy mi prijde moc fajn na tu cenu, ale klidne si tacek priplatim pokud bude nějakej jeste lepsi. Diky moc za další navrhy.

Souhlas s předřečníky, kvalitní monitor = 16:10, matný, IPS matrice a její variace.

HDMI neřešit, bez repráků je to stejně standard k ničemu (navíc licencovaný). Pokud chceš "mediální zobrazovadlo", pořiď si telku (ta ale má do kvalitního monitoru dost daleko).

Zdravím, ten limit jsi nějak snížil ?!?

Podívej se sem:

http://lcd-monitory.heureka.cz/f:p:767;3302:13143, 13150;1676:584,585;3162:1/

Do 4000 budou asi nejlepší ty LG monitory 23" s IPS,je jich tam několik podobných tak si z nich vyber.
Nic lepšího se myslím nedá v této ceně poradit.

Najdeš tam i 24" ale ty už budou všechny s největší pravděpodobností pouze TN (myslím do 4000).
Taky se to ovšem dá vzít; je tam větší úhlopříčka a v praxi je to poznat.

Jinak je pro normální práci je lepší ten poměr stran 16:10, na výšku je víc místa.

Pohlídej si ty možnosti připojení, aby to mělo DVI(to určitě) a pokud možno i HDMI.

Tedy moje pořadí:

1. Dell U2412M
2. BenQ EW2420
3. Některý LG 23" z odkazu výše
4. Levný 24" monitor 1920x1080

Určitě se dají najít i jiné zajímavé modely, třeba ještě někdo poradí.